| anonim_4396 a întrebat:

De ce se sinucid unele persoane că nu au luat bacul? Ce-i așa mare lucru?

Răspuns Câştigător
| Torrpi a răspuns:

Pai la cat de usor poate fi trecut examenul de baclaureat in zilele astea, e chiar rusinos sa nu-l "iei". Acum ca se sinucid, e chiar exagerare. Ca se poate da din nou in toamna, anul urmator... Si nici nu e ca pe vremuri cand il dadeai din nou la toate materiile. Acum il carpesti. Iei cate o materie pe an si gata, ai diploma.

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pentru ca se pune prea mare presiune pe ei, mai ales din partea familiei. Multi au niste parinti care nu au putut continua studiile din diverse motive si acum au pretentia de la copii sa faca exact ce nu au putut ei sa faca, iar copilul cand esueaza nu vede alta modalitate de scapare

| Mindfulness a răspuns:

Pentru că ajung la profesionale și nu la liceul pe care și l-au propus. Când ajungi la profesionala perspectivele devin parțiale.

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule ferește cum sa faci așa ceva...