| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce se supara lumea cand ii spui sa taca, se simt injositi sau ce?

6 răspunsuri:
| Foxyyyy a răspuns:

Injosit nu te simti in nici un caz. Dar mi se pare stupid si inutil sa ii spui cuiva sa taca. Tu taci cand vor altii? Daca cineva vrea sa vorbeasca, o va face si daca n-are permisiunea ta. Personal mi se pare foarte enervant sa-mi spuna cineva sa tac, mai rau fac! laughing

| T0T a răspuns:

Simt că nu îi tratezi cu respect. Fiecare are dreptul să vorbească.

| Anonimuserr a răspuns:

Da normal. Pentru că X și Y nu permit ca Z să le spună acest lucru.,, Nu tac caii când vor câinii"".

| Fatamuntilor a răspuns:

Mi se pare normal!
Intr-un dialog mi se pare normal sa asculti si pe celalalt chiar daca ti se pare stupid.Ii aduci argumente, nu ii spui sa taca!

| gemeni6226 a răspuns:

Pentru ca considera ca cel cu care vorbesc ii considera fara importanta ceea ce zic dar nu numai ceea ce zic ci si ei ca persoana.In loc sa spuna cineva taci se poate spune ceva mai putin dur cu care respectivul respectiva sa nu se simta lezat-a.De exemplu:nu te supara vorbim despre asta mai tirziu acum nu am vreme.Sau ma doare capul te rog sa vorbim despre asta mai tirziu.Sau:e interesant ceea ce zici dar iti propun sa dezvoltam aceasta tema mai incolo pentru ca...(si aici dupa puncte posibilitatile sunt nelimitate).

| RAY a răspuns:

Un mascul alfa nu spune taci ala te face sa taci