| anonim_4396 a întrebat:

De ce starea noastra sufleteasca adeseori e influientata de vremea de afara(cand e soare si cald afara suntem binedispusi, veseli, iar cand ploua sau e frig suntem tristi, suparati, fara nici un chef de a face vreo ceva)?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pentru ca vremea uracioasa ne face sa ne gandim la trecut, la deciziile proaste luate, la ceva urat pe cand soarele stralucitor iti da sperantahee hee

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca deseori ne raportam la natura, mereu suntem niste observatori ai naturii si contemplam. Nu e neaparat o stransa legatura. Uneori suntem tristi desi afara e o vreme superba si suntem veseli desi afara e vijelie.

| someone_8322 a răspuns:

Eu ma simt bine si cand ploua happy

| oky a răspuns:

Cand este frig sunt trist pentru ca nu suport frigul crying

| marrr a răspuns:

Ador cand ploua! E frumos:X mai ales sa ies in ploaie sa dansezlaughing) stiu, pare ciudat, dar e foarte placut.

mira
| mira a răspuns:

Presiunea atmosferica influenteaza starea noastra de spirit si chiar starea sanatatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Starea sufleteasca este influentata d vreme deoarece suntem creatii ale lui Dumnezeu, facute din tarana deci in legatura stransa cu natura...si automat ne infleunteaza.normal ca nu pot fi vesela cand ploua si este urat afara...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand e soare, datorita luminii, in organismul nostru se secreta mai multa melatonina, despre care se spune ca este hormonul fericirii. Cu prietenie, Corina