| anonim_4396 a întrebat:

De ce stilul "e-boy" sau "skater" a ajus asa popular? Mi se pare absolut grotesc stilul asta vestimentar, parca sunt morți oamenii aia. Unii dinte ei fac si fete ciudate.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Skater mai exista? Am cautat de curiozitate de stilul asta ''e-boy'', mai mult aduce a ''e-girl''. Stilurile astea sunt amuzante, imi aduce aminte de moda emo cand efectiv aproape toti erau adeptii stilului, fardati, parul vopsit in negru, albastru, verde sau cum se mai faceau ei ascultand Tokyo hotel, chiar mi-e dor de moda aia ca imi aduce aminte de vremurile bune, acum nu mai exista asa ceva, sau poate foarte rar, cateva exemplare pe tara. Trendurile sunt ciudate de multe ori, niciodata nu mi-a placut sa fiu la moda, la cum arata moda...

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De manipulabili ce sunt oamenii aceia. Cu cât sunt mai manipulabili, cu atât se răspândește informația mai repede în turmă laughing. Sunt și oameni care nu se i-au după trend, doar ce se cunoaște, dar mai rar să întâlnești așa ceva.

| ceafostodata a răspuns:

Îți amintești stilul vestimentar emo sau goth de prin anii 2000? e-boy e într-un fel varianta 2020 a emo-ului.Nu știu cum "a fi emo" a devenit din nou la moda dar din câte am înțeles acest sitk vestimentar "s-a născut" pe rețelele de socializare. Majoritatea tinerilor se uita sau încearcă trend-urile sau ce este popular, un motiv pentru care în societatea de azi nu mai exista lucruri unice.