| aanonimm a întrebat:

De ce sunt asa de timida?crying

Răspuns Câştigător
| knnight a răspuns:

Dar nu conteaza daca ai nasu mare sau mic, nu trebuie sa arati asta, si eu st la fel, dar ce crezi ca de aia nu ma mai distrez eu cu gasca, din cauza la un defect, neah...toti avem cate unu si noi trebuie sa facem in asa fel sa nu se vada acest defect

numai bine doryanwinking

23 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Pentru ca nu ai tupeu. happy

nony
| nony a răspuns:

De obicei cand ai anumite complexe apare timiditatea. Te consideri urata? .sau crezi ca ai vreun defect fizic?
Cred ca cel mai bine ar fi sa pastrezi o limita intre a fi timida si a fi prea indrazneata, pentru ca multi nu prea inteleg dezinvoltura ta in modul bun.

| sorin a răspuns:

Asa este felul tau, dar poate pe parcurs o sa prinzi curaj si o sa scapi de timiditatehappy

| ---droid-kid--- a răspuns:

Da...cred ca am nasu marecryingdesi lumea imi spune ca nu e adevaratcryingpot scapa de gandul asta?

| sorin a răspuns:

Sa te lupti in primul rand cu tine sa scapi de acest gand al tau, si poarta-te normal, indiferent de reactia celor din jur.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu te mai gandi la astawinking fiecare fata are frumusetea si misterul ei... si stai linistita pe parcurs vei scapa de timiditatebig grin

| ing. a răspuns:

Wazgalycy, Nimeni nu e perfect.Toti suntem asa cum ne-a lasat Dumnezeu, cu calitatile si defectele noastre.Ai putea sa scapi de gandul asta.Totul tine de vointa.De ce nu te uiti in oglinda, la chipul tau, atat interior cat si exterior? Sunt sigura ca esti o fata frumoasa, deci capul sus!happy
Daca toata lumea spune ca nu ai nasul mare, de ce sa nu`i crezi?
winking. Incearca sa renunti la timiditate, si sa fii mai indrazneata, ca asta o sa te ajute in general.happybig grin.Bineinteles,nu trebuie sa exagerezi cu asta.happylove struck
Incearca sa te descoperi pe tine insati.Fii tu.
Te pupkiss

| SweetCandy a răspuns:

Wazgalycy....stai linistita si eu am nasu mare si nu ma mai stresez de mult....sa iti spuna nony ce stie despre fetele cu nasul mare?rolling on the floor
stai linistita sunt sigura k ai o mie de calitati...deci lasa nasul de o parte si linisteste-te ca nu-i asta o tragedie...
succes!
oricum nu esti sigura ma altur si eu "fetelor care respira mai mult"rolling on the floorrolling on the floor

| ---droid-kid--- a răspuns:

Bowboana. d3m3ntha
vreau sa fiti sinceri(ala e id meu)
daca am sau u nasu maricelsad

| knnight a răspuns:

Dar nu conteaza daca ai nasu mare sau mic,nu trebe sa arati asta,si eu st la fel,dar ce crezi ca de aia nu ma mai distrez eu cu gasca,din cauza la un defect,neah......toti avem cate unu si noi trebe sa facem in asha fel sa nu se vada acest defect

numai bn doryanwinking

| knnight a răspuns:

Dar nu conteaza daca ai nasu mare sau mic,nu trebe sa arati asta,si eu st la fel,dar ce crezi ca de aia nu ma mai distrez eu cu gasca,din cauza la un defect,neah......toti avem cate unu si noi trebe sa facem in asha fel sa nu se vada acest defect

numai bn doryanwinking

| knnight a răspuns:

Dar nu conteaza daca ai nasu mare sau mic,nu trebe sa arati asta,si eu st la fel,dar ce crezi ca de aia nu ma mai distrez eu cu gasca,din cauza la un defect,neah......toti avem cate unu si noi trebe sa facem in asha fel sa nu se vada acest defect

numai bn doryanwinking

| knnight a răspuns:

Dar nu conteaza daca ai nasu mare sau mic,nu trebe sa arati asta,si eu st la fel,dar ce crezi ca de aia nu ma mai distrez eu cu gasca,din cauza la un defect,neah......toti avem cate unu si noi trebe sa facem in asha fel sa nu se vada acest defect

numai bn doryanwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca ti-au murit laudatorii. uite un raspuns la o intrebare de`a mea:

La naiba pentru toti cei ca voi mi-as deschide o firma care sa livreze lame direct acasa la orice ora! Pai normal ca sunteti satui daca stati toata ziua in casa, sau daca atunci cand iesiti afara va retrageti intr-un colt si stati toata seara acolo si incasanad tot felul de glume proaste! Mareste-ti grupul de prieteni schimba locul unde iesi de obicei! Cu alte cuvine GET A LIFE

| DeeDee_1261 a răspuns:

Pentru ca nu avem tupeu...Si eu sunt Timidasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o educatie prea dura la modul vii la ora cutare acasa, nu iesi decat cu cineva, ai grija ce faci si alte constrangeri sunt rodul unei timiditati, mai intotdeauna.

| ---droid-kid--- a răspuns:

Adica tatal meu e mai dur sa zic asa...am 14 ani

la 9 trebuie sa fiu in casa

daca stau si eu mai mult de 11 pe mess cu vb cu amici il auzi din camera ailalta"nu mai inchizi pc'ula ala" si chestii din astea

cand ies cu gasca ma ia la intrebari "cu cine. unde..." si devine stresant... specifik ca de la varsta de 8 ani stau fara parinti .adica au fost plecati in afara .si acum sunt. .si suna de vreo 2 ori pe saptamana...vin acasaa si el si mama o data la an. .si totusi ...sunt prea exigenti. acum in vacanta am venit aici...in it...cand iesim mai ies cu rolele si mereu ca te plimbi aici.acolo si nu te duci inkolo.sau daca se mai uita un baiat mai atent la mine gata...cand ajungem acasaa."k dc se uita ala asa la tine" de pak eu sunt vinovata k ala se uita la mine si tot felul de chestii care nu isi au rostul...
parca sunt la inchisoare

| iulia_5454 a răspuns:

Sa fii multumita ca nu stai tot timpul cu ei
oricum ai doar 14 ani
poti profita de libertate cand nu esti cu ei

| ---droid-kid--- a răspuns:

Da dar nu stiu cu draq afla tot ce fac
crying
e cineva care toarna daca il prind ii dau una intre ochi de uita cum il cheama
pff ce viata d *** am...
mereu imi reproseaza k dc am avut media 9.30 si nu 10?
k in clasa a 5 am avut 9.50 in a 7 am avut 9.20 si niciodata nu mi-a zis bravo sau cv de genu... k totusi am invatat fara ei si mi-a fost greu
mereu a avut cv de reprosatcrying

| ---droid-kid--- a răspuns:

Scz am gresit
in a5a 9.50 in a6a 9.20 in a7a 9.30
si niciodata nu ii convine

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Eeeeii.ai nasu' marehappy Nimeni nu-i perfect. Toti avem defecte. De exemplu, daca esti frumos, esti gras, daca nu ai nasu' mare, ai fundu' mare si tot asa... Toti avem mici "probleme". Care-i perfect? Hai, ziceti! Cred ca nimeni. Lasa timiditatea ca, cu rusinea mori de foamehappy Pana la urma urmei, ce castigi daca esti timida?
Take care, "fato":*

| emonyka a răspuns:

Si eu sunt timidahee hee.nu trebuie sa ai complexe din cauza acestui lucru.Persoanele din jurul tau te plac asa cum esti, nu vad o problema.in plus de asta, o fata timida e mult mai dulce si draguta decat una cu tupeu si fite.Asa ca nu te lasa stanjenita si nu'ti critica infatisarea si modul de a fi! Succeshappy

| Betty18 a răspuns:

Nu stiu sa iti raspund pentru ca si eu sunt timida cu baietii.