| cyupaku a întrebat:

De ce sunt atat de multi tampiti?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ca sa le dam lectii de viata

14 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pe lângă răspunsul câștigător eu cred că și ca să ne dea lecții de viață. Adică poate ai mai auzit că ți-a dat cineva un sfat unde îți spunea: "nu fă așa că și X a făcut și uite unde a ajuns acum"

| cyupaku explică (pentru T0T):

Daca te internezi la spitalul de nebuni, tu sanatos, ce verdict ai?

| T0T a răspuns (pentru cyupaku):

Asta e o întrebare încuietoare? De ce m-aș interna într-un spital de nebuni dacă aș fi sănătos?

| cyupaku explică (pentru T0T):

| T0T a răspuns (pentru cyupaku):

Păi cine mă declară sănătos și ce caut dacă sunt sănătos într-un spital de nebuni? Ah poate a fost incompetent psihologul sau psihiatrul iar eu sunt un nebun notoriu. Dar verdictul e dat de el, nu? Verdictul lui e că sunt sănătos însă eu fiind și putând să mă acomodez în spitalul de nebuni ca pacient internat acolo poate m-a depistat un altul ca fiind nebun. Deci verdictul s-a schimbat și de fapt sunt nebun. Nu înțeleg ce vrei de la mine laughing

| cyupaku explică (pentru T0T):

De la tine nimic...ca esti logic! cu nebunii am treaba

| T0T a răspuns (pentru cyupaku):

Poți fi sănătos dacă te consideri nebun?
Poți fi nebun dacă te consideri sănătos?

| cyupaku explică (pentru T0T):

Interneaza-te si vei afla, restul sunt doar presupuneri fataliste

| T0T a răspuns (pentru cyupaku):

Pari înțelept.

| cyupaku explică (pentru T0T):

Nu sunt

| AnoAnonima0 a răspuns:

Din cauza efectului de turma. Daca unul fumeaza trebuie sa se apuce și celălalt și tot asa.Generatia 2017.

| Lzehxo a răspuns:

Pentru ca trebuie sa vedem din perspectiva oamenilor destepti si oamenii cu o inteligenta mai mica si sa ne dam seama ce nu merge.

| cyupaku explică (pentru Lzehxo):

Bun asa, dar practic cum facem?

| Caty68 a răspuns:

Pentru ca lumea nu ar mai avea sens...glumesc,pentru ca trebuie sa existe si oameni destepti si prosti, sa existe un echilibru...desi vad ca idiotenia creste.