| Lleahh a întrebat:

De ce sunt atatia oameni falsi? De ce oamenii se schimba? De ce atata falsitate?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Falsitatea... e convenabil, e placut, e usor. Nu necesita multa straduinta. Nu necesita efort. Minciuna este accesibila tuturor.
Intr-o lume plina de masti, ai nevoie de mult curaj sa nu iti pui una.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu toti suntem ipocriti, falsi, cu toti dezamagim

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu ii vad, desi traiesc printre ei. Probabil am devenit un fals si eu, cu cine trebuie.
Desi, eu cand phut pe cineva (la figurat), o fac fara pic de puditate. Nu imi ascund ura fata de nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o lume a aparentelor, fiecare poarta propria sa masca.Fiecare alege fata pe care vrea sa le-o arate celorlalti.Majoritatea joaca un rol, interpreteaza un personaj. Unii se refugiaza in spatele acelei masti, o folosesc ca pe un scut, o garantie a apartenentei intr-un grup.Aceia sunt oamenii falsi.Cei care nu au curajul sa fie ei insasi, care prefera sa fie cunoscuți drept cine "ar trebui" sa fie, nu drept cine sunt cu adevarat.Cei ce isi traiesc viata intr-o permanenta minciuna. Putini sunt cei care renunta sa se prefaca, care se accepta asa cum sunt si nu încearca sa se încadreze in tiparele impuse de societate.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Si tu esti la fel.