| AvalohAlyn a întrebat:

De ce sunt cam imatur si la gandire si la fizic pentru varsta mea?happy Care ar putea fi cauza si ce as putea sa fac? Toata lumea imi zice sa fiu mai matur, mai serios sau ca nu imi da varsta pe care o am.Dar mai ales la gandire.Cand se maturizeaza un om fiindca ar trebui sa ma maturizez deja la gandire si nu am facut-o?
Multe vanzatoare nu m-au lasat sa cumpar bere ( pentru o ocazie)fiindca au crezut ca sunt minor...doi vecini de la blocul alaturat pe care nu ii agreez deloc ziceau intre ei mai demult ca "Ce l-as bate pe copilul asta" desi sunt mai mare ca ei cu 2 ani..Si exemplele pot continua.Eu ma inteleg si in familie si in liceu cu persoanele de varsta mai mica ca mine si tot asa mai copilarosi. In clasa a 9-a imi facusem amic care era la fel de imatur ca mine si imi semana in multe privinte.. plus ca nu gandesc ca un om matur, imi sta mintea la copilarii...De ce oare? Cand ma voi maturiza si cum decurge acest proces fizico-mental?

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ramai copil intr-o lume a adultior.winking

| SergiuBoss11 a răspuns:

Cand iti incepi viata sexuala te maturizezi

| syd2 a răspuns:

In loc sa pui atatea intrebari mai bine faci ceva productiv, oricum alegerea o faci tu nu alti, si inca ceva, omule trezeste-te, sant oameni in situatie si mai rea ca a ta si inca ceva, asta nu e ironic, si incepe sa traiesti, sau tie iti place starea asta a ta de a cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

lasă că te maturizezi tu într-o zi, nu-ți mai face griji, știu că ți-o fi greu fără bere, da asta e.