| eugenbisturiu1996 a întrebat:

De ce sunt unii "destepti" care zic ca astia care se apuca de "smecherii" politia, guvernu, jandarmeria la final or sa "pateasca ceva rau"? Eu din ce vad sunt n oameni care sunt corupti si nu au patit niciodata nimic iar noi oamenii de rand o ducem rau din ce in ce mai rau. Realitatea e ca nu suntem in filme ca gaborii sa "faca dreptate",eu zic sa fim realisti ca viata nu e film de actiune care se termina cu happy end,e thriller cu suspans, iar la final de multe ori eroii mai ales la noi se termina in drama, or sa vina oameni sa ma contrazice, ca dor cuvintele ce le-am zis.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Smecheria e doar sa nu fii prins. Cam atât.

| eugenbisturiu1996 explică (pentru suntserios):

Mdeah dar tu ce zici "scoala vietii" cum o castigi? eu zic ca o castigi "pe strada "sau avand greutati in viata,dar nicidecum daca esti gen inginer nu inseamna ca ai scoala vietii, eu zic ca si unu cum e Uzzi din B.U.G mafia are scoala vietii, spre deosebire de unu care lucreaza ca inginer, dar ala dupa job gen lucreaza altceva sau se uita la filme, dar asa cred eu, tu ce zici?