| drojdieru a întrebat:

De ce suntem patrioti? de ce nu iubim tara?

3 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

99% din cei care fac asta, o fac din prostie, lipsă de informaţie, necunoaşterea trecutului istoric sau pur şi simplu pentru că o face toată lumea, iar la noi spiritul de turmă tronează.
E la modă acum să fii patriot o zi pe an, iar în restul timpului să spui că România e o ţară de căcat şi ce mişto era în Italia unde cărai moloz cu roaba pe 1000 de euro pe lună.

| Xtadelo a răspuns:

Dar poate ca o iubim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand tara tio trage pe la spate mereu de ce nu suntem patrioti mai intrebi? hmmm sa ma gandesc...