| anonim_4396 a întrebat:

De ce toata lumea trebuie sa insulte ca sa fie asculatat? Am ajuns sa cred ca parca traim in jungla.

7 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Pentru ca asta e lumea, in ziua de azi daca esti normal esti calcat in picioare, de aceea unii insulta pentru a se face auziti si pentru a fi mai smecheri.

| Alex_7297 a răspuns:

Bună!
Jungla urbană...
Baftă!

| hominid dreak a răspuns:

Cand alte moduri de a te face ascultat nu cunosti, injuratura si bâta sunt mai facile pentru unii, din pacate tot mai multi.Lipsa unei educatii eficiente precum si a unor valori morale, fac ca sa apara tot mai multi oameni ai cavernelor.Ganditi-va,intr-o societate industrializata se dezvolta o civilizatie imbecializata, insensibila si foate feroce.Asta e viitorul omenirii, ce alta apocalipsa mai vreti?

| di@n@ a răspuns:

Chiar traim intr-o jungla, unde animalele suntem noi. Din pacate am ajuns sa urlam mai ceva ca animalele salbatice pentru a ne putea face auziti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La noi se injura? am vazut o emisiune, despre cum cauta parintii parteneri pentru fiicele lor. undeva in america.psiho,cand am vazut ce fel vorbesc aia cu adultii, mi s-a facut frica.aia e libertate la ei? e libertatea prostiei si lipsei de educatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună, ai dreptate, dar acceptă realitatea de a o numi "societate". Fiecare vrea să se afirme, fiecare vrea să fie în centrul atenţiei, şi cea mai uşoară cale este obscenitatea. Fete cu silicon în sâni, în buze, o să ajungă şi în creier, cocalari, manelari, care uită de inteligenţă, şi ajung mari staruri mari vedete, şi adevăratele staruri, adevăratele valori rămân în mare minoritate, aspectul contează acum cel mai mult.
Dar trăim şi asta ne ocupă tot timpul, încercăm şi noi să ne afirmăm, dar în zadar, ori suntem suficient de buni, ori suficient de răi.Asemănarea cu jungla e perfectă, parcă ne regăsim, aşa cum spune Alex, jungla urbană, e o continuă luptă pentru hrană, pentru supremaţie, conducătorii vor să îşi devoreze victimele, deci... generaţia animală s-ar regăsi în noi de asemenea.
Mult succes, şi zi de zi să ai o zi bună happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dreaptate daca o sa comtiuom asa tara se va transforma intr-o jungla