| juniper a întrebat:

De ce tot am impresia ca toti profesorii se uita la mine? Chiar si cand stau in ultima banca tot se uita la mine. De ce? Si stiti cumva un site care sa-mi explice algoritmii la informatica?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce se uita mereu la tine? Pentru ca n-ai invatat si vor sa te scoata la tabla rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juniper.si aici pe TPU, santem cu ochii pe tine.nu numai la scoala.deci, te vedeeeem.ai grija.

| calusarul a răspuns:

Profesorii trebuie sa nu neglijeze niciun elev din clasa. Daca se uita prea mult la tine, ori le atragi atentia cu ceva, ori e ca la poze: din orice unghi ai privi, cel din poza pare ca se uita mereu la tine.
Pentru matematica si / sau informatica, iti recomand http://matematic.ro si forumul saitului respectiv.

| Bacemi a răspuns:

Probabil pentru ca nu ai invatat. De obicei profesorilor le placa sa persecute cu privirea pe cei care au priviri tematoare si se vede pe fata lor ca se roaga : Da Doamne sa nu ma asculte. Mai sunt si profesori care au dezvoltat o obisnuinta sa se uite mai mult in spatele clasei, mai mult in fata sau pe un rand anume. Eu de exemplu am patit intr-o ora sa ma intrebe o profesoara ceva si eu sa nu raspund pentru ca eu credeam ca vorbeste cu cel din ultima banca de pe randul meu. Avea privirea pierduta in ceata.

| juniper explică:

Eu invat bine, nu de aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aham, inseamna ca esti frumoasa si nu-si pot dezlipi ochii de tine. Ei, de asta data am nimerit-o?batting eyelashes tongue

| juniper explică:

Am ochelari si aparat dentar Sensei. N-ai nimerit-o tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juniper, ochelarii iti dau un aer intelectual, iar aparatul dentar... nu zimbi acum, o sa zimbesti frumos mai tirziu, cind il scoti tongue

| iuliasiiulian a răspuns:

Incearca sa stai sub ultima banca! oare ce vor mai face?

| DoarOana a răspuns:

Stii, daca ai impresia ca profesorii se uita mereu la tine... si eu am patit-o! Ei bine, unii profesori inainte sa inceapa sa predea, daca sunt stresati isi aleg un punct de reper unde sa se uite mai mult decat la ceilalti ca sa le vina ideeile sa stie ce sa va mai zica si sa nu greseasca! Asa ca poate raspunsul pe care il cauti e aici! Tu stai mai cuminte in banca asa ca, uitandu-se la tine, lor le vin ideeile mai repede.
Cat despre algoritmii la informatica... scuze nu stiu dar poate intelegi ceva uitandu-te aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Algoritm
Sper ca te-am putut ajuta cu ceva! Iar daca nu iarta-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aristocats, deci juniper este inspiratia, sau muza profilor? Juniper, esti o muza big grin

| juniper explică:

Bro, ce-i aia muza?

| juniper explică:

O sa fiu complexata de-ndata ce aflu ce inseamna acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juniper, am scris deja tongue

| juniper explică:

Care parte e cu "muza" sensei bro?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of. Uite
http://dexonline.ro/search.php?cuv=muza

| retouchan a răspuns:

Si mie mi se intampla sa mi se para ca se uita toti profesorii la mine, darcred ca doar ni se pare noua, cateodata profa mea de mate cand nu scrie se uita in caiet sau ceva, oricum nu`ti fa grijiwinking