| anonim_4396 a întrebat:

De ce tot mai multi tineri renunta la Facebook si folosesc Instagram? Eu nu am folosit niciuna dintre ele niciodata si sunt curios.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este oarecum o "moda", atunci cand nu folosesti Facebook-ul numai pentru mesaje sau fisiere sau alte lucruri care ar putea sa te intereseze si cand te-ai saturat sa vezi numai postari aiurea de la diferite persoane (mai ales cele mai in varsta), la care se adauga si influenta din colectiv, cum ca altii asta folosesc si asa mai departe... aceste lucruri duc la aceasta "trecere".

Dar aici depinde de fiecare in parte, poate unii nu au un motiv exact, poate vor doar o schimbare, in mediul pe care il folosesc prietenii.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru ca platforma Facebook a fost acaparata de catre boomeri (batrani) care se fac de maxim rahat singuri prin postari aiurea si comentarii de zici ca au bagat legale. Peste vreo 2-3 ani asa vor renunta tinerii si la Instagram si vor merge catre alte platforme de care batranii inca nu stiu sau nu au habar sa le foloseasca.

| Maeve a răspuns:

Facebook a ajuns sa fie plin de postari oribile. Instagramul e inca curat...