| IoanaIonuca a întrebat:

De ce tot timpul dupa ce termin de vorbit cu cineva imi vin idei mai bune de conversatie sau replici mai faine? laughing)

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu stiu de ce, insa fix asa patesc si eu. Probabil nu stapanim arta comunicarii foarte bine laughing thinking

| WaterDrop a răspuns:

Pentru ca te emotionezi/concentrezi prea tare in timpul conversatiei, iar asta iti blocheaza fluxul gandurilor. Cand a luat sfarsit esti mai relaxat si iti dai seama cum ai fi putut sa reactionezi in mod diferit.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel rolling on the floor nici eu nu imi explic motivul.

| oglindasultanului a răspuns:

Caci creieru functioneaza dupa experienta si nu inauntrul ei. Cand esti inauntru, creieru inregistreaza, apoi reactioneaza.