| Aly_Alyn_2001 a întrebat:

De ce TPU nu detine o categorie in care se vorbeste despre evolutia omenirii in mod tehnologic?
Adica de la preistorie pana in prezent, si chiar si in viitor?
Stie cineva un site in care se vorbeste despre asta? Adica discutii legate de viitor si de ce am putea face in viitor, si despre trecut de asemenea?

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Si daca exista astfel de siteuri sunt in engleza, nu am auzit de asa ceva in romana. Pe TPU nu isi are rostul o astfel de categorie, nu se pot face categorii despre orice domeniu de interes al oamenilor fiindca ar insemna sa fie mii de rubrici.
De ce nu cauti punctual ceea ce te intereseaza din tehnica, sa zicem aparitia si evolutia dispozitivelor radio, ai mai multe sanse sa gasesti asa ce te intereseaza.

| Aly_Alyn_2001 explică (pentru pufulescu):

Nu am zis niciodata ca nu ma intereseaza chiar si fiind in engleza, dimpotriva, este mai bine in engleza.
Imi pare rau, nu am formulat bine intrebarea, nu vreau sa citesc despre evolutia dispozitivelor radio/alte chestii daca ma intelegi, vreau sa fie un loc in care sa poti purta o conversatie legata de acest asa-zis univers, gen planete, fiintele de pe ele, cum ar fi daca am avea posibilitatea de a calatori pe alte planete, ma intelegi tu.