| Elly_Ella_1999 a întrebat:

De ce un baiat nu intreaba o fata daca vor sa fie impreuna, daca amandoi stiu ca se plac reciproc?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dintotdeauna baiatul trebuie sa faca primul pas.In ziua de azi unii considera ca fata trebuie sa faca primul pas. Ceea ce este eronat. Unii nu o fac din timiditate sau din acest principiu.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Din cauza la orgoliu.

Sau pur si simplu le e frică că, poate parteneru/partenera nu simte ceva pentru el/ea.

Bye!winking

| neutrino a răspuns:

Poate ca nu este inca capabil pentru a avea o relatie sau pur si simplu nu doreste acest lucru, avand alte prioritati.

| Dariusuu a răspuns:

Fata de ce nu-l întreabă? E prea orgolioasă?

| drogh a răspuns:

Posibil din orgoliu sau din teama, asteptand ca fata sa faca primul pas...

| Madayna a răspuns:

Poate ca nu este pregatit sau asteapta momentul potrivit sa intrebe fata respectiva sau pur si simplu ii e rusine.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Pentru ca tipa asteapta ca el sa faca primul pas, iar el asteapta ca ea sa faca primul pas! Pentru a fi siguri ca nu o sa se termine urat o prietenie frumoasa, de teama! happy

| Elly_Ella_1999 explică (pentru SexyGirlSweet1998):

Pai si daca ei ii este sa faca primul pas pentru ca ii este frica de raspunsul baiatului... Cum sa faca sa dea mai multe semne ca ea vrea sa o intrebe " daca ea vrea sa fie cu el"?