| Sawarekh a întrebat:

De ce uneori sunt confundat cu un gay, doar ca am creativitate si refuz sa ma imbrac la camasa clasica, cand merg in club, la o petrecere?

Si nu e ca si cum ma imbrac in roz, sau ma epilez, ci pur si simplu abordez un outfit mai stylish, si nu imi las barba...despre asta e vorba in viata, de ce sa gandim toti la fel si sa aratam toti la fel?

Ce este in neregula cu societatea romaneasca?

18 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Din ce spui, felul tau dea te imbraca si poate felul cum vorbesti, cum zimbesti, te arata ca gay.
Dar acum pe bune, esti gay sau nu? Chestia aia cu tricoul gen mileu, la un barbat, pfff ne lesi, asta arata ca ai tendinte spre fetite, adica esti gay fetita, laughing dupa cum observi si pe aici, doar din ce tu povestesti, avem deja parerea asta, dar sa te mai si vedem, atunci chair ca esti gay laughing

Sa apari imbracat intr-un mileu, tu cam ce ai gindi? Bine tu daca esti gay, gindesti ca e ceva normal laughing dar ar fi bun sa te uiti in jur, ce spun majoritatea din jurul tau.

Adica tu te imbraci mai altfel, nu cum se imbraca majoritatea. Inteleg, poate ca majoritatea se imbraca in pantaloni gen itari, de aia strinsi pe picior, chestia aia nici mie nu-mi place, eu folosesc pantalon ceva mai normali.

Numa ca mie mi se par aia gay, sa umbli imbrcat cu pantaloni genul ala.Bine, ei nu-s gay, asa o fi moda, eu ma imbrac ceva mai normal, dar nu se ia nimeni de mine.

Referitor la barba, nici aia nu e motivul pentru care ti se spune gay, si eu de exemplu ma rad, nu tin barbam chiar ma si epilez pe tot corpul dar nu-s gau, si nimeni nu spune ca as fi gay.

Dar cand auzi cum se exprima, ce glas au unia si cum vorbesc, laughing eu cum aud pe cate unu cum vorbeste si cum se poarta, stiu deja ca este gay.
Nu doar imbracamintea ci si felul dea vorbi si ticuri, arata ca esti gay, sau ai tendinte dea deveni, esti pe calea cea buna laughing

Auzi si tu te imbraci in mileuri. Am vazut si eu la magazin asa bluze, tricouri ce spui tu, dar pe strada nu am vazut nici un barbat imbracat asa.
In schimb am vazut femei imbracate cu mileuri de astea, la ele da bine, la barbati nu stiu cit de bine ar da, sa apari cu tricou cu gaurele laughing plasa de pescuit, asta intracolo bate ca ai cauta partener de acelasi sex laughing
Ai mai mult succes la femei imbracat asa, spui tu.Eu cred ca ai o parere prea buna despre tine, te cam supraevaluezi, iar fetele care tiau zimbit ce spui tu, nu mas mira sa fie si ele lisbiene laughing iti zimbesc pentru ca esti deal lor, nu ca tear place pe tine alea.
Concluzia? Esti gay frate, ori nu stii asta, ori inca nu simti, dar toate simptomele acolo duc, asta arata, esti un viitor gay.

Asta e, unia nu stiu de timpuriu calea, vad ceva mai tirziu, la tine probabil de abia acum, sau de acum o sa vina, o sa te prinzi in curand de ce parte esti, dar dupa cum te imbraci, ai fi gay fetita laughing

| Sawarekh explică (pentru relian):

Da man, n-am ce sa-ti demonstrez. Daca eram gay nu mai aveam dezbaterea asta aici, e evident.
Tu alegi stilul clasic plictisitor, e normal ca esti considerat un simplu barbat.

Hai sa-ti spun mai exact, nu ma duc asa pe strada, eu ma refer in club, sau la petreceri, ma imbrac oarecum mai diferit fata de rstul castravetilor.
Pai cum vrei sa se uite femeia la mine, daca mai sunt inca 70 de castraveti imbracati cu camasa ca si mine? nu trebuie sa ma diferentiez fata de restul?
Sigur, ajuta si fata si corpul, asta e clar! Dar trebuie sa concurez cu ei, ca sa am sanse. in general m-am diferentiat fata de restul grupului si cam a functionat, nu am ajuns chiar pana la sex, dar tot am interactionat cu fete mai mult decat ei.

Concluzia, ai o mentalitate conservatoare ca multi alti romani, fiie ai zis si mai mult in gluma, deci nu sunt gay, sunt aras de femeiwinking

| relian a răspuns (pentru Sawarekh):

Ai o mentalitate de nu mai zic ce, se pare ca pe tine te face haina, deci tu agati, sau se uita la tine cine? Se uitat toate materialistele, toate cioacele, pe care le intereseaza doar cu ce esti imbracat.
Date mare cu ce stii, cum arati, nu cu haine. Daca ai haine si cand deschizi gura esti praf cine se poate uita la tine, tot una ca si tine bineinteles.

Deci aia is catraveti, tu esti ala smecheru laughing du-te ma copacule si dormi, poate iti este somn.
Am mentalitate conservatoare, de ce? Eu ce am vazut majoritatea romanilor se imbraca cu pantaloni foarte strimti, eu nu fac asta, desi majoritatea asa se imbraca,. ma refer barbati.
Despre ce conservatorism vorbesti tu.Eu ma imbrac cu ceva in care sa ma simt lejer nu sa atrag pe careva.
Daca e sa atrag cu ceva atrag daca is atragator, nu ca am haine plasa de pescuit laughing
Cu care fete ai interactionat, cu cele ca si tine laughing fetite gay. Nu te mai ascunde ca nu te bate nimeni, mai sunt destui pe aici ca tine.

| gabicoo a răspuns:

Sincer doar după cum postezi pe TPU pari gay.

| TimberWolf a răspuns:

Pune o poza cu tine sa vedem

| TimberWolf a răspuns:

Probabil se simt intimidati ca nu esti oaie ca ei si de aia te ataca verbal.
Eu oriunde ma duc sunt instant luat la ochi si atacat prin diferite mijloace!

| Sawarekh explică (pentru TimberWolf):

Wow interesant ce spui, cine stie oamenii sunt mai frustrati de cat credemlaughing probabil se oftica, ca au cu cine concura, ma gandesc si eu laughing

| TimberWolf a răspuns (pentru Sawarekh):

Cel mai probabil!

| TimberWolf a răspuns (pentru Sawarekh):

Peste tot pe unde am lucrat colegele de servici nu prea ma baga in seama si nici nu ma prea saluta dar le surprind mereu holbandu-se mine, nu trebuie sa fi filozof sa iti dai seama care e smecheria. Frustrate ca au un pampalau nasol acasa si ca nu au unul ca mine fac astfel de faze.

| ioana748 a răspuns:

In cazul acesta, lasa creativitatea si imbraca te ca un barbat.

| Sawarekh explică (pentru ioana748):

Pai am mai mult succes la femei, imbracat asa misto happy
Adica n-am spus si partea buna, ca intr-adevar atrag atentia, si chiar imi zambesc fetele, am primit aprecieri de exemplu cu ultimul tricou. e un fel de textura de mileu, dar nu asa rar sa se vada prin el.
Doar ca pe langa aprecieri mai primesc si ''jigniri'' ale unora care ma asociaza ca fiind gay laughing Prrobabil trebuie sa ma obisnuiesc cu asta

| ioana748 a răspuns (pentru Sawarekh):

Important sa atragi fetele. happy
Probabil ca te simti bine in hainele respective și emani incredere in tine, fetele simt si na, esti norocos.
Cine vrea sa fie rautacios este oricum, asa ca nu da importanta.
Ei cu rautacismele lor si tu cu gagicilelaughing
Super tarehappy

| Cinic a răspuns:

Pai daca te imbraci ca un homo sexual, este si normal ca lumea sa presupuna ca esti gay.
Pamtaloni mulati, camasa mulata in culori stridente, coafura feminina etc te fac sa pari gay.

| Sawarekh explică (pentru Cinic):

Deci iti arat instagramul meu, nu par deloc gay omule.

| Cinic a răspuns (pentru Sawarekh):

Pai asa crezi tu. Dar lumea este de alta parere laughing
Si oricum nu conteaza cum te imbraci. Conteaza cat de atractiv esti. Daca esti frumos si intri in club in papuci si pijamale femeile te vor consodera un spirt liber si nonconformist. Daca esti neatractiv si te imbraci cu cele mai top haine, femeile te vor considera arogant si ca incerci sa iesi in evidenta.

| Whitte a răspuns:

Faptul ca nu iti lasi barba, nu te face femeie.
Dar ce inseamna "outfit mai stylish" pentru tine. Ca nici elegant nu esti daca umbli in tricou.
Cine stie ce din comportamentul tau ii duce cu gandul ca esti gay. Nu hainele.

| AndreiBistriteanuI a răspuns:

Cum adica, nu esti gay?
Eram convins ca esti.
Arati si gandesti pe naiba la fel. Oricine isi poate da seama dupa mers dupa gesturi, voce etc in ce parte atarna balanta Yin sau Yang.

| Sawarekh explică (pentru AndreiBistriteanuI):

Pai nu ma cunosti, dar oricum iti dau insta-ul daca vrei, sa vezi ca nu par deloc gaylaughing