| AdioTPU a întrebat:

De ce unii acționează direct iar alții subtil atunci când vor să obțină ceva, au un scop?
Doi băieți plac aceași fata. Unul o abordează direct iar celălalt într-o manieră eleganta, nu se grăbește ci o ia pas cu pas. La final fata alege pe cel din urmă nu pe cel îndrăzneț. De ce e mai bine să fii metodic?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Fetelor le plac sa fie cucerite. Cu cit mai greu îi e bărbatului sa o cucerească, cu atît mai mult o va respecta mai apoi. Priveste la prostituate, ele cedează ușor, și de aceea se aleg adesea cu dispreț.

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Imaginează-ți un tânăr de 23 de ani care să aibă caracterul lui Becali. Te-ai duce cu el? Eu zic că tu nu. Dar sunt și fete care i-ar cădea imediat în plasă. E vorba de calitate aici. Un tânăr elegant și cu bun simț va avea trecere în fața unei fete bine crescute și educate. Și invers. Cum e și zicala: Cine se aseamănă se-adună. happy

| DjSannan a răspuns:

Acționând metodic și subtil, această persoană arată că este pregătită să investească timp și energie în relație, că are respect pentru sentimentele persoanei în cauză și că se concentrează pe un rezultat pozitiv. Abordarea directă poate fi percepută ca fiind prea grabnică și lipsită de respect, ceea ce poate duce la o relație nefericită de la început. Prin urmare, este de preferat să acționezi metodic pentru a construi o relație durabilă și încrezătoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E bine sa fii metodic in fix cazul descris de tine ca acolo a functionat. in rest exista n situatii care implina n persoane cu n caractere. Nu e o regula.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E mai bine sa fii metodic uneori. In alte dati nu. Si cum nu sintem toti la fel, fiecare procedeaza dupa cum il taie capul...

| Freya1 a răspuns:

Depinde de la om la om.
Fetei se pare ca ia plăcut mai tare sa fie curtata mai mult decât sa i se spună "hai". Plus alte aspecte, cum ar fi ca îl plăcea mai mult pe ala.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa fi metodic ca să fi plăcut, probabil pur și simplu rezonează mai mult cu celalalt baiat, fata respectiva...si probabil are certitudinea ca ii va fi alături mereu acel baiat si îl cunoaste mai bine sau au o legătură mai stransa și se cunosc de mult timp...conteaza și aspectul acesta atunci când alegem persoana potrivita! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei acționează diferit, deoarece sunt diferiți, clar. Nu avem cum să fim toți la fel.

Dar clar o fată, mai ales că fetele sunt ceva mai fricoase legate de partea asta s*xuală decât băieții, clar îl va alege pe ăla care nu începe totul cu : "Hai să ne-o t*****!".

O fată, o fată ok, zic eu, ar vrea tot procesul, mai ales cu toată filmografia din ziua de azi. Nu zic, și pe acolo îs filme în care ăia se îmbată și ajung a doua zi că au făcut și un copil și de acolo încep alte poliloghii și povești laughing) dar majoritatea filmelor și romanelor încep cu Romeo și Julieta care s-au văzut, s-au plăcut, s-au întâlnit, au ajuns ca papagali în cușcă apoi na, restul îl cunoști singurică. happy

Și chiar și din trecut a rămas în ADN cumva sau noi cei mai tineri auzim poveștile familiei, mă rog, ăia care avem familii cât de cât ok, cum mama o fost curtată de tata și bla, bla și uite așa fetele își creionează propria poveste de dragoste pe care ele vor să o trăiască. happy
Evident că nu o să simtă că o trăiesc vreodată cu ăla care vrea aia fix și gata. Și în fond nici nu știi dacă ăla care spune că el vrea aia, nu vrea doar aia. happy

Dar evident eu aș spune un bravo și pentru tipii sinceri, bine nu pentru ăia bădărani, dar sincer cred că e de admirat unul care are curajul și tupeul să spună :
"Eu vreau s*x cu ea, fără nu prea mă mai atrage, sau eu vreau să fac s*x în relație chiar de la început."
Ori chiar tipii care spun că le plac doar femeile frumoase happy Chiar sunt de admirat că sunt sinceri și au tupeul să recunoască aia sau aia decât să stea așa sau până la urmă chiar să încurce viața unei fete, că el până la urmă umblă după una mai sucks, în concepția lui și doar o amăgește așa sau de fapt mai rău, se amăgește pe el singur. happy Cred că în viața asta mai rău decât respingerea (deși nu zic că nu doare și aia) dar mai rău decât respingerea sau un nu categoric, mai grav e să stai mereu în nesiguranță.

Dar clar o fată ok, ar dori a doua variantă, când începe totul cu o conversație ok. De fapt, iubirea nici nu este s*x happy iubirea adevărată începe cu atenție, clar atenția e prima pe listă big grin apoi începe cu o ușoară dependență, te plimbi pe lângă device sau locul unde el/ea o învârte ca să vezi dacă mesajul lui sau chipul lui apar happy apoi restul iar vine natural și asta este iubirea cea mai faină în concepția mea și cred că în mintea tuturor oamenilor normali. Dar totuși cred că e ceva în neregulă, că eu susțin ceva de om normal, dar eu nu sunt normală. rolling on the floor)

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Aristocratism