| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii artiști dar mai ales televiziunile când promovează și afișează pe TV conținut media de proastă calitate iar publicul se revoltă, de ce apelează la scuza aceea clasică: "Noi dăm publicului ceea ce se cere."?
După părerea mea asta nu este adevărat.
Ei promovează conținut degradant la TV tocmai ca să se întâmple invers: să placă publicului ca apoi acesta să ceară astfel de divertisment de joasă speță.
Practic, televiziunile bagă pe gât telespectatorilor astfel de conținut, nu publicul îl cere.

Răspuns Câştigător
| Jus7t a răspuns:

E cum zicea într-o melodie.
"Au scăpat de sub zăvoare lenea, răutatea si trufia
Or sa mearga in lume s-or sa cuprindă minți neștiutoare
Prea nevinovate si prea slabe încă să le stea împotrivă"

Se udă anumite tipuri de mentalitate prin emisiuni, filme, muzică, era mai bine să fie lăsate să se usuce și să moară încet, nu să se ude.
Puteau încearcă să meargă în direcția opusă dar nu ar câștiga bani.

Unul care toarnă vin în pahar unuia ce vrea să se lase de băutură e vinovat la fel cum e de vinovat ăla care vinde heroină unui copil naiv.
Ce zic ei nu e o scuză, nu au scuză, fac rău mult pentru bani și atât.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cristina va place circul si cearta, hai sa fim seriosi, eu am incercat timp de 2 ani sa adun niste pers cu creier desigur ca nu a mers,pentru nivelul de intelectualitate este zero, macar mam ales cu mossoti si bogdan si cu una pshiologa, nu ca le judec nu am pretentia sa le placa cunoasterea, e treaba lor, dar ceea ce afirmi acolo nu este adv,stii cand am fost eu popular? Cand ma certam cu uni,asta va place barfa,lenea, cearta, judecata, au dreptate aia asta va place, daca te certi, barfesti, jignesti esti o mandrie pr Romania

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mie nu-mi place nici un fel de circ! Dacă asta e părerea ta, atunci e foarte eronată.
Eu detest orice formă de divertisment de genul pe care l-am menționat în întrebare!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea baga pe gat... ea face ce face pentru bani. Ca prostii asimileaza... asta este, alta poveste.

Dar aici nu este cazul tuturor, desigur.

| Mosotti a răspuns:

Exact!