| Missyy a întrebat:

De ce unii baieti scriu "amea" in loc de "a mea" (o fac intentionat)?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din graba, din comoditate sau pur si simplu nu au habar de cum se scrie.Este valabil si pentru fete.

| mona a răspuns:

Nu cred ca o fac intentionat, oricine mai greseste gramatical

| Kaℓi a răspuns:

De ce nu-i intrebi direct pe acei "unii baieti"? nu cred ca are cine sa te ajute cu dilema asta majora aici, nu e o chestie generalizata si de notorietate incat sa fie experti specializati in asa ceva... deci ramane sa lamuresti chestiunea cu respectivii indivizi in particular.

| OnuOnulică a răspuns:

Din neatenție sau cel mai logic din prostie...
Și nu, nu o fac intenționat.

| PedoBarbie a răspuns:

Sunt analfabeţi gramatical.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce tu la întrebarea cealaltă ai scris "fi" în loc de "fii"? Ai făcut-o intenționat?

Răspuns utilizator avertizat
| Denisuca21 a răspuns:

Cred ca cei mai multi nu stiu cum se scrie corect!