| juniper a întrebat:

De ce unii elevi copiaza temele de a altii si apoi se iau de ei? Si la teste copiaza. Nu vor mai sti nimic la bacalaureat.

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Pentru ca putin le pasa de viitor, se gandesc ca tot o sa iasa ei ceva cu banii parintilor.Probabil cand isi vor da seama ca au gresit, o sa fie prea tarziu.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca este o vorba ramasa de la Creanga: daca toti or sti carte, atunci cine ne mai face ciubotele?
Nu toti trebuie sa ia bacalaureatul. E nevoie de hamali, muncitori necalificati, gunoieri, vidanjori, maturatori.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De lene sa nu invete.

| juniper explică:

Umm...nu, eu dintr-a 5a imi fac singura temele.

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna
Pentru ca pur si simplu nu a chef atunci pe moment de teme... vor totul de-a gata. ce vrei sa spui? tu nu i-ai cerut niciodata ajutorul mamei tale, tatalui tau? surioarei, fratiorului, matusa, bunicu chiar si vecinei?laughing

eh, pai din cauza astawinking

xoxo, andrakiss

| antonius74 a răspuns:

Din lene si dezinteres. nu-i intereseaza acum ce va fi atunci, gandesc : "lasa, atunci o sa invat si o sa iau nota mare, acum pot copia ca sa am 30 de minute libere in plus, sa lucreze fraierul pentru mine". la testul serios stau si ii streseaza pe aia de la care au copiat tema ca nu stiu nimic si vor ajutor sa inteleaga, apoi se mai mira ca nu stiu nimic la bacalaureat sau la testari nationale...

| DeeDee_1261 a răspuns:

Dar daca copiaza nu insema k le lene poate nu au stiut sa le faca singuri acasa si ca sa nu ramana fara temele scrise asi copie in cl.winking

| sw33t13ang3l a răspuns:

Si mie mi se intampla des...
Nu mai au timp de facut teme dupa ce vin de afara de la fotbal, de la mall sau de unde or veni...mai joaca niste cs, fifa 09 sau gta si temele se copiaza in clasa...nu sunt nici eu o sfanta...mai intreb, dar doar cand nu stiu si nu as bate pe nmn[chiar daca as vrea nu as putea] pentru nimic in lume decat daca ar fi nevoie...

| suparatul09 a răspuns:

Consumul in exces de scoala, teme si tutun dauneaza greu corigentei