| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni de aici de pe TPU spun că nu există lene fără depresie? Poate greșesc, dar nu cred că este adevărat. Nu cred că are cineva tot timpul chef să facă ceva.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am lene fara depresie.
Lene nu inseamna sa nu faci nimic, inseamna sa irosesti timpul cand ai avea chestii utile de facut.
E un lux pe care mi-l asum.
(bine, in final tot fac multe chestii, dar numai cand am chef)

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca unii cred ca daca faci tot timpul ceva nu ai vreme pentru ganduri negative si nu poti avea depresie.

| LisaJulie a răspuns:

Lenea vine și din plictiseala, este părerea mea

| AndaAlexandra a răspuns:

Exista lenea și exista depresia care te face sa pari leneș. Când ești depresiv nu îți mai vine sa faci nimic.

| CrapNertuy a răspuns:

Există