| BeTrueToWhoYouAre a întrebat:

De ce unii oameni nu pot accepta lucrurile noi, ca viata merge inainte, si prefera sa traiasca in trecut?

Răspuns Câştigător
| nowar a răspuns:

Nu cred ca e atat de rau daca te gandesti la trecut.Fiindca analizezi putin lucrurile si de multe ori iti dai seama cum ar trebui sa faci pe viitor si pana la urma totul a plecat de undeva din trecut. Exista thinking diferite tipuri de oameni,acum depinde de fiecare in parte si mai ales : de ce se gandeste atat de mult la trecut? poate, nu mai are atat de mari asteptari incat sa se bazeze pe chestia asta cu 'viata merge inainte', insa la un moment dat cu totii trebuie sa acceptam faptul ca traim acum si ce o fost, o fost big grin Deci nu trebuie sa ii judecam, oricine are parerile si trairile sale, care poate au fost mai clare in trecut.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fascinanta intrebare frate.
1. Viata devine pe zi ce trece din ce in ce mai rea: criza economica mondiala, oameni devin tot mai egoisti, toti ne confruntam pe a face rau celor din jurul nostru in loc sa ne dezvoltam psihicul si fizicul. Ne gandim prea mult la bani si dragoste iar de aici apare si stresul. Un alt factor este faza cu moartea neuronilor: Neuroni unui om mor pe zi ce trece, neuroni mor orice am face, dar putem sa mai salvam o gramajoara mare din numarul lor daca le dam informatii noi si probleme de logica zilnic si desigur o alimentatie mai sanatoasa. Noi romai ne imbatam ca porci, fumam pana ni se usca plamani si ne drogam pana ajungem la dependenta, chestiile astea costand bani, iar cum noi ne aruncam bani doar pe ele, bani se duc dar dependenta ramane. Pa, pa, scuze de greselile gramaticale.

| NicoTery a răspuns:

Eu cred ca acei oameni n-au tarie de caracter