| Petrovic a întrebat:

De ce unii oameni preferă să stea singuri, să se plimbe singuri? Ce spun aceste acțiuni despre el?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca imi place sa fac filme pórno de 2 ori pe saptamana 5 ore in fiecare zi total 10 vin. Fiind platit, imi fac pe plac fanteziile laughing altii stau singuri pentru ca nu au cu cine sa isi imparta viata la ce pretentii au multe femei azi

| Violleta2022 a răspuns:

Oamenii singuri sunt asa pentru ca aleg sa fie singuri, plancandu-le sa fie idependenti si sa faca ce vor si cand vor.
Nu spun nimic aceste actiuni, decat ca, sunt oameni independenti!

| sweetys a răspuns:

Ca fericorea lor nu depinde de actiunea oamenilor din jur. Sau ca vor sa stea singuri si sa isi puna in ordine gandurile. Vor liniste, sau nu le place agitatia. Fiecare are motivele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce să spună că au probleme că au o personalitate distructiva ce tind sa stea singuri mai mereu așa se simt ei cel mai bine.sau au avut niste mici traume nu demult sau chiar din copilărie ori au fost batjocoriți, respinși deci nerespectati așa cum sunt ei.ori daca prefera sa stea mai mereu singuri izolați pot suferi de tulbularare de personalitate schizoida
. când vor îmbătrâni atunci vor regreta cu siguranță pentru că nu vor mai putea să facă toate lucrurile ce aveau sansa când trebuia să o facă.eu mă confrunt cu singuratatea de multi ani stau toată ziua în casă rar ies cu câte un tovarăș. oricum nu am încredere nici în ei dar prefer sa ies decât să stau singur.
Cei care se simt așa singuri și prefera singuratatea ar trebui să meargă cat mai fast la psiholog sau să facă psihoterapie fiindcă singuratatea poate sa conducă la tulburarea de personalitate de tip schizoid sau schizotipal și în final netratate aceste afecțiuni pot duce la schizofrenie acum mă refer la cei care sunt foarte singuri și tind mereu să se retragă în singuratatea ei își creează într-un final propria lor lume.

| Anon31241212 a răspuns:

Sunt persoane mai introvertite. Pur si simplu se simt bine singuri.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimaalee29 a răspuns:

Eu mai mereu stau singura, si imi este foarte bine.
Chestia e ca sunt sensibila, si pot fi ranita usor, si nu pot controla aceasta chestie, si decat sa fiu ranita prefer sa stau singura.
Si in plus nu vad avantajul in a avea prieteni, toti sunt doar sa te sape. Au interese, foarte rar cineva cu sentimente si caruia sa ii pese.
In adolescenta prieteniile sunt trecatoare, foarte rar rezista.
Si mai e o chestie. Am observat in timp ca atunci cand cineva iti afla o slabiciune te seaca de toate puterile. Profita de acea slabiciune si te face din ce in ce mai slab pana cedezi psihic.
Si oricum, prieteniile dureaza pana una dintre persoane o inlocuieste pe cealalta, si gaseste pe cineva mai bun, ori prieten /ă ori iubit/ă.
Este strict parerea mea, unii imi veti da dreptate, altii nu.

| EmYyYEmilian a răspuns:

Pentru ca franta a luat campionatu