| Unbearable a întrebat:

De ce unii oameni (prietenii mei, pe care nici nu sunt sigura daca ii cunosc atat de bine) se cred atat de amuzanti si "populari", cand de fapt sunt penibili si lipsiti de imaginatie? Prietena mea se da mare glumeata de exemplu... nu prea o pot numi prietena, dar in fine, o cunostinta, na', si toata lumea o apreciaza, o considera super de treaba, cu simtul umorului, chiar ii merge bine oriunde... dar pe la spate face figuri, si nimeni nu poate s-o contrazica din pricina fitelor ei ieftine >- frica, intr-un fel. (din partea persoanelor care o abordeaza)
Ma deranjeaza chestia asta, exista oameni inteligenti, cu imaginatie ADEVARATA, si cu simtul umorului, iar alti "amatori" rad la orice glumita prosteasca venita din partea unei fitoase/ unui fitos. La glumele bune facute de unu' cu imaginatie la bord, nu rade nimeni, sau pur si simplu contrazic imediat, aratandu-se foarte,, cool".
De ce sunt asa? Invidia? Ura? Pentru ce asta? Vreau raspunsuri happy, mersi.

Răspuns Câştigător
| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Da,intr-adevar poate fi vorba de invidie.Sau poate pur si simplu de prostie...ca nu pot numi altfel persoanele care nu stiu sa aprecieze adevaratele valori si chiar se cred mai importante decat ceilalti. Sunt anumite lucruri pe care nu le putem intelege in legatura cu genul asta de persoane...

7 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Eu nu pot raspunde la intrebarea ta decat cu o intrebare...uh sp de invidie...dar uh dc esti invidioasa pe,, prietena'' ta?

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

A spus ca nu e prietena, ci mai mult o cunostinta.Si in plus, eu nu cred ca e indivioasa pe o persoana care se da a fii ceva ce nu e defapt.Nici nu se pune vorba ca aici sa fie vorba de invidie fata de acea cunostinta care e un fake. Dar asta e tara in care traim, se apreciaza mai mult prostia omului (exact ca la tv : de ex,"Serviti va rog!"...Varciu se da mare si e apreciat de lume pentru ce face acolo, cand el de fapt e un nimic pentru societate.Sau Nea Marin ala, respectat de toata lumea pentru ce? ca se crede mai sus decat vedetele de acolo).Se duc de rapa oamenii ce merita sa fie apreciati, si asta tot din cauza noastra ...pentru ca e mai usor sa ridicam in slavi prostia si gogomania omului care e cel mai des intalnita, decat sa spunem despre cineva ca este un om cu capul pe umeri ce merita toate laudele (si e evident ca nu o spunem) Si uite asa se ajunge iar la invidie, ura si dispret. laughing

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

PuzZle,sunt de acord cu tine intru totul.
Acum nu inteleg atacurile astea asupra intrebarii tale.Cred ca unele persoane nu inteleg nimic din ea si totusi se avanta sa raspunda.

| Unbearable explică:

Marina, ceea ce explic si vad eu, nu denota deloc invidie catre celelalte persoane, doar ca mi se pare ceva ce nu este corect. Penibili & lipsiti de imaginatie, da, asa sunt, pierd timpul degeaba cu ei, si n-am facut nimic... nu-s prieteni, poate doar cunostinte, nu m-am exprimat tocmai bine. Si ceilalti care ii considera amuzanti, se amuzau doar pentru aveau teama de,, don'soara stie tot ". E un fel de,, rad ca sa nu ma manance ", dar ea tot sa manance stie, pe oricine chiar. Nu ma doare de nimic, ma intereseaza persoana-mi, eu pierd timp aici si incerc sa scap de plictiseala + ca aflu poate ceva ce stiu deja... oricum, mersi ca ai raspuns.
Ophiel, am pus o intrebare, se vede, raspunsul conta si alte adaugari chiar nu-si mai aveau rostul.
Zoey, citeste raspunsul pe care i l-am adresat Marinei, sigur vei intelege daca ai putin CREIER. A, si prietena asta a mea, e doar o rivala-colega, asa-zisa prietena, era prea lunga structura rivala-colega, asa ca am,, prescurtat'' un pic. Mersi!

| Skylar a răspuns:

Mai degraba ce vrei sa reflectezi? Tu stii cel mai bine ce si cum cu ei,dar nu e cazul sa te afunzi asa, daca iti place razi, daca nu ignora.

| usernamealy a răspuns:

Puzzle sunt de acord cu tine. nu esti invidioasa deloc cum zic cei 3 de pe site d aici...si mie mi se intampla la fel cum ai pov tu aici.asa am si eu o prietena.da nici nu o inteleg totusi cred ca e prostiawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact, invidia. Pe care o simt şi în vorbele tale despre "prietena" ta. Dacă ţie ţi se par penibili şi lipsiţi de imaginaţie, nu înseamnă că aşa sunt. Spui că ceilalţi îi consideră amuzanţi, deci nu văd care problema. Cred că de fapt problema e la tine, ar trebui să înveţi să nu te doară atât de mult de capra vecinului şi să te intereseze doar cum eşti tu.Te deranjează nişte chestii care ar trebui să-ţi fie indiferente.Nu trebuie să te pierzi în nimicuri pentru că aşa uiţi să trăieşti. Baftă!