| Andarline a întrebat:

De ce va place voua Craciunul si Revelionul?

Răspuns Câştigător
| Damii a răspuns:

Pentru mine Craciunul inseamna totul, atat timp cat o am pe mama alaturi de mine. Craciunul inseamna speranta si dorinta. E sarbatoarea in care ii putem vedea pe fericiti pe cei dragi noua.
Revelionul inseamna un nou an. Si, poate un an mai bun si mai frumos ca celelalte. Anul ce vine ne poate aduce multe in viata.
Un an nou fericit! happy

11 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ma deconecteaza oarecum. Stiu ca intre 23 decembrie si 5 ianuarie e o perioada in care ma iau cu alte ganduri, cu planuri si ma simt mai lejer, sunt multe bucurii si altfel de activitate.

http://dssmile.wordpress.com/

| mona a răspuns:

Unora le place craciunul pentru ca mananca si beau ca porcii pana ajung la urgente, mie imi place craciunul pentru ca simt atmosfera aia de sarbatoare, reuniunea cu familia, prietenii plus onomastica fiului meu

| HighByTheBeach a răspuns:

Cum adica ''De ce va place voua Craciunul si Revelionul''? Este o sarbatoare familiala unde toti se aduna in jurul mesei si discuta despre lucrurile facute peste an.
Tie nu iti place sa fii alaturi de cei dragi? Sunt niste sarbatori pline de viata (parerea mea).
Sarbatori fericite!

| OnuOnulică a răspuns:

Mie sincer sa fiu imi place doar Revelionul pentru ca sarbatorim noul an.
Dar si Craciunul imi place pentru ca atunci s-a nascut Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu imi plac. Spre deosebire de ai mei care se afunda in toate manacurile astea oribile, eu fac greva foamei.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Pentru ca sunt singurele zile din an (in afara de Paste) cand avem o cina normala in familie happy
Si, Craciunul inseamna o sarbatoare a bucuriei, in care trebuie sa fim mai buni, iar Revelionul inseamna trecerea intr-un nou an :3

| JucărieLEGO a răspuns:

Nu tuturor ne place din acelasi motiv. Dar toti au in comun asta: timp liber, haleala.

| Wøodenpints a răspuns (pentru JucărieLEGO):

Să înțeleg că în restul anului ești ocupat 24/24 și n-ai ce mânca.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu, în restul anului sunt prea ocupat ca să citesc ce capodopere literare postezi tu pe blog și mănânc numai de la Mc și KFC. Am 200 kile și nu pot să ies din casă... dar ție nu-ți place? Nici măcar 10 beri în plus de Revelion față de cele câte 20 din tratamentul zilnic?

| Alexinho94 a răspuns:

Pentru ca anii trec si trebuie sa ii sarbatorim candva nu? In timpul anului nu prea avem cand. Bafta

| Areea995 a răspuns:

Craciunul imi place pentru ca este vorba despre Dumnezeu + familie. In plus, in cazul ambelor, primesc liber de la scoala, facem mancare traditionala, ne intalnim cu rude, prieteni, petrecem.