| anonim_4396 a întrebat:

De ce vor toți fete cuminți?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa aiba stabilitate in viata, multi mint sa se foloseasca de ele - altii au ganduri bune

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cine vrea?
Ce sa zic, "ador" fetele care viseaza iubire neconditionata, si nu ies noaptea din casa.
Abia astept sa gasesc una! rolling eyes

| T0T a răspuns:

Nu toți vor asta. Nici măcar cuminți în sensul de stabilitate.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Mai degraba vrei una potrivita care e relativ si subiectiv. Cuminte cred ca inseamna serioasa. Nu poti sa spui ca una care fumeaza sau bea nu poate fi cuminte

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

„Cuminte" poate însemna multe, depinde cum o iei. De ce ai vrea o fată serioasă pe care oricum o vei schimba? Unii își trăiesc viața doar așa. Există destui Casanova.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Oricum nimic nu-i vesnic, de relatii nici nu pomenim. Pot dura de la 1 zi pana la N ani. 100% cuminte e antonimul curvaraselii cand vine vorba de femei,, mai ales la intrebarea asta.

| siriusblack98 a răspuns:

Cred ca noi doi avem o descriere diferita in ce priveste o fata ''cuminte''.Asa ca nici nu intru in polemici.

| oglindasultanului a răspuns:

Sa nu sufere dupa ele.

| Dalmore a răspuns:

Pentru că n-ar putea face față unei femei cu personalitate. Cuminți pentru unii înseamnă lipsite de experiență de viață, fraiere și ușor de manipulat. Cine vrea așa ceva? În afară de fraierii care se îndoiesc de bărbăția lor, îți zic eu, nimeni laughing.
Dacă prin cuminte te referi la serioasă, echilibrată, neviciată, e altceva, dar poți să fii așa și să fără să fii o virgină speriată de bombe, cum visează băiețeii de pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine vrea asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In trecut voiau toți "cuminți" acum sunt foarte putini care vor așa ceva.
In general doar cei care se bazează pe niște princiipii religioase vor fete cuminți.

Sunt o grămadă de motive pentru care ai vrea una cuminte în detrimentul uneia mai puțin așa, orice ar însemna asta fiecare cu beneficiile și dezavantajele sale.