| William a întrebat:

De ce zice toata lumea ca este important sa iei bacul? Ce anume nu poti face daca nu ai bac?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Facultatea si anumite posturi de munca, lumea vorbeste ca sa se afle in vorba dar bacu nu are cine stie ce valoare, un salariu demn de un om il ai cu 10 clase prin Finlanda, Japonia, Germania... iar la noi e musai sa ai pe langa bac, facultate, licenta, master si doctorat altfel 4 milioane pe luna pentru ca nu ai experienta si baga 10 ore pe zi avand liceul facut

5 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Daca nu iei bacul, nu treci Dunarea, ramai la tarm.

Daca te referi la examenul de bac, este important daca vrei sa te angajezi sau daca vrei sa-ti continui studiile.
Daca nu vrei sa te angajezi sau sa-ti continui studiile, poti bate maidanul.

| mgtow a răspuns (pentru Trolli):

Nu-l minti pe copil ma pentru ca si fara bac poate munci la acelasi salariu de 800 ron pe luna ca unu cu bac/facultate

| Trolli a răspuns (pentru mgtow):

Asa e! Poti munci si fara bac! Dar ca ce? Sofer? Dupa cum vezi, sunt putine meserii care nu cer bacul.
Si unii vor sa munceasca pe 800 de ron cu bac/facultate! Pentru ca uneori satisfactia profesionala e mai importanta (adica prefera sa mearga cu drag la munca, si sa primeasca un salariu mic, decat sa mearga in sila, pe un salariu la fel de mic).

| William explică:

Poti sa cumperi sau sa vinzi masini, case, terenuri, sa dai spre inchiriere un apartament fara bac? Un patron are voie sa te angajeze in orice post daca vrea el chiar daca nu ai bac?

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti da la facultate(care se cam cere acum peste tot la angajare). Daca ai de gand sa faci facultate. Daca nu ai bacul te duci si muncesti pe santier.Cu salariul minim pe economie.