| Cosmin9 a întrebat:

De ceva vreme am tot trimis CV-uri pentru un loc de munca in strainatate...
Astazi am primit SMS, citez: "Imp, CV-ul dumneavoastra a participat la preselectie si au fost emise pentru dumneavoastra oferte de munca pentru strainatate. Va asteptam in 3 zile, orele 10-16 cu doc. pers./studii/calific. pentru incheierea contractului de mediere cu RECRUITERS, trebuie achitata taxa de procesare de 500RON. Telefon contact 0216192821; 0768700022.
Ce parere aveti? Eu cred ca e o teapa dar vreau sa stiu daca voi stiti ceva in legutura cu firma RECRUITERS. Vreau sa ma lamuriti daca e adevarat sau e doar o inselatorie.
Multumesc mult pentru sfaturi.

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus Cosmine! Citește aici, o firmă care vrea să te selecteze te sună nu trimite SMS. Ai răbdare și citește toate paginile pe care le are acest topic și te lămurești, da? http://www.bestjobs.ro/......ti-26-ap-1
Dacă nu renunți la idee ar trebui să te prezinți însoțit de un avocat specializat în dreptul muncii.
O zi cu zâmbet să ai!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Sunt nenorociti care iti iau bani si apoi te lasa aruncat, mai bine le arati sms-ul autoritatilor si ei se vor ocupa de treaba, cand ai un interviu nu trebuie sa platesti nici un ban deci e inselatorie.