| CastraveteMurat a întrebat:

De curand m-am certat cu cea mai buna prietena. Am fost la ea si inainte sa ajung am vorbit la telefon si totul era ok. Cand am ajuns a inceput sa faca pe fitoasa si i-am spus ca nu imi place sa fie asa si a inceput cearta. I-am spus ca ea e prietena cu mine doar ca sa ii dau sa copie la teste si s-a suparat. Dar totusi mie nu-mi convine ca tot timpul sa copie si sa se uite in caietul meu si acum, dupa cate teme i-am dat, tot ea are bot. Acum 10 minute m-a sunat o colega si mi-a spus ca ea vrea sa se mute de langa mine (am uitat sa mentionez ca stam in aceeasi banca, dar se intelege de la sine).
Plus ca mai demult ma barfea si ma facea in tot felul de parca as fi fost carpa ei.Si zicea ca am un par ca nu stiu ce. Si de o vreme se poarta ca si cum cei din jur ar trebui sa fie la picioarele ei.
Ce concluzie sa trag eu despre ea?
E o prietena adevarata?
Sa ma mut de langa ea?
Am eu vreo vina ca s-a suparat?

Răspuns Câştigător
| Kiissa a răspuns:

Am si eu 2 colege si eram la fel de bune prietenestraight face.
Sáu dovedit a fi niste nesimtite ma barfeu mereu...straight face
Concluzia la tine este accea ca este o nesimtitastraight facee ca si cum teár folosi si o doare undeva de tine iti zic eu ca nu o sa aiba prieteni adevarati decat aceia ca ei.sau altii pe care ii va folosi la fel cum a facut si cu tinesad
Nu, nu e o prietena adevarata cum ziceam si mai sussad
Despre mutat nu stiu ce sa zic daca tu nu vrei sa mai ai ceva de discutat cu ea eu iti zic sa nu te muti neaparat, pentru ca exista si ignorantahappy o sa incerce sa mai copie(daca e foarte nesimtita.este foarte probabil)tu poti sa o lasi cu ochii in soare ascunzandu'ti lucrarea.
Nu esti vinovata chiar delochappy
Ai facut ce ar face o prietena adevarata...adica sa o ajuti dar asta e parerea meahappy
Sper ca teá ajutat raspunsul meubig grin :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paaaai,eu propun sa nu te muti de langa ea, la teste spune-i raspunsuri gresite pretextand ca doar formularea e diferita.din ce-ai scris mai sus nu pari vinovata. daca ai contribuit si tu si n-ai specificat doar voi stiti.o poti intreba de ce reactioneaza astfel. daca raspunde'n sila, transmite-i din partea lui " Măăăta " o viata'n singuratate cu jucarii la picioarele ei fericita ^^.

| larisa_4510 a răspuns:

Nu te muta de langa ea

| larisa_4510 a răspuns:

As sugera sa nu te muti de langa ea.si nu.nu iti e o prietena adevarata