| GogosikaInfuriata a întrebat:

De fiecare data cand vorbesc cu prietenul meu, sa facem ceva, sa iesim undeva, apare alt prieten care ii solicita ajutorul (sau o iesire la bere) iar el se duce, uita ca noi am planuit sa facem ceva. Cam de un an incoace, cam asta e situatia.
Am vorbit pe aceasta tema, ba chiar mi-a promis ca atunci cand planuim ceva, nu mai anulam indiferent ce s-ar intampla, dar nu sa tinut de cuvant. Am avut din nou o discutie acum cateva zile pe aceasta tema, si mi-a spus ca nu stie cum sa se mai imparta straight face ca nu stie ce sa mai faca sa fie bine pentru toti. Intrebarea e: chiar e nevoit intotdeauna sa se imparta? Noi nu am mai fost la un suc de nu mai stiu cand si nici el nu mai stie, in schimb cu prietenii iasa macar la 2 saptamani.
Spune ca ma iubeste, dar ca poate are un fel mai ciudat de a iubi, ca-i pasa si de mine si de dorintele mele, dar pauza.eu nu observ nimic in legatura cu asta.
Am decis ca e timpul sa FAC ceva, spre exemplu azi i-am spus ca ne vedem mai tarziu, iar acum i-am trm sms in care i-am zis ca m-a chemat o colega urgent pana la ea big grin binenteles o sa-l sun deseara dupa 19.00 si o sa-i spun ca s-a racit afara si nu mai e de plimbatlaughing ). Nu stiu ce sa mai fac, si i-am spus ca in ritmul asta o sa-mi caut preocupari extra daca el nu-si face timp si pentru mine pentru noi.
Ieri si alalteieri nu l-am sunat deloc, l-am lasat pe el sa ma caute, poate isi mai da seama ca are si o iubita ce mai are nevoie de el! straight face Eu m-am gandit sa-i fac un timp chestiile astea, sa "apara" altceva mai important decat el si sa anulez planurile ce le avem in favoarea prietenilor.
Voi ce a-ti face in locul meu? Cum sa-l aduc la realitate (dar prin fapte ca la vorbe nu reactioneaza parca e tampit)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu e relatie...Cuta pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat si sa te faca sa simti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? nu te merita, baieti sunt destui asa ca nu te sacrifica pentru un bautor de bere

| GogosikaInfuriata explică:

@Adrian cand s-a indragostit, eram EU cea de acum, fara figuri sau superficiala! Daca s-a plictisit de mine chiar e genul care spune in fata crede-mawinking cand e vorba de el si fericirea lui nu face compromisuri sau sa ramana intr-o relatie din mila sau lipsa de altceva mai bun happy Pupici si mersi de raspuns