| Hdyxfwfb a întrebat:

De la ce vârsta ar fi ok să beau cafea?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred ca e o varsta stabilita, depinde de fiecare. Eu de exemplu beau rar dar nu suport mirosul sau gustul de cafea si prefer sa beau in locul ei ceai verde sau ciocolata calda cu mai multa cacao decat cantitatea obisnuita. Ajuta datorita energiei care ti-o da, dar daca incepi sa o bei de mic in timp afecteaza organismul. Cand incepi sa lucrezi, preferi sa incepi sa bei cafea decat sa fii foarte obosit cand lucrezi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De la nici una. Cafeaua e orice, numai sanatoasa nu.

| Celcestietot a răspuns:

De la care dorești cred. Oricum, nu te face mai șmecher băutul de cafea dacă la asta te gândești.

| Andreeush a răspuns:

După 14-15 ani.

| Sofer a răspuns:

Daca te simti bine si nu esti obosit si nu casti intruna in timpul zilei. Nu ai nevoie de cafea. Ce varsta ai?

| Yurisa a răspuns:

La cat crezi ca ai nevoie. Eu am inceput sa beau serios de prin clasa a 12-a pentru ca lucram incontinuu pentru bac. Acum sunt dependenta si ma doare capul daca nu beau laughing

| Cduncfujndf a răspuns:

Să ai oricum cel puțin 14 ani.

| Anonim0204 a răspuns:

15 ani

| PatruCalin a răspuns:

În mod normal nu ar trebui să te bazezi prea mult pe ea
Un stil de viață sănătos și un program de odihnă bun ar trebui să fie de ajuns
Dar daca totuși vrei să bei, nu bea prea multă la ținere și doar daca chiar e nevoie, nu de plăcere de a bea pentru că, cu timpul o să capeți o rezistență împotriva cofeinei și când o să ai o slujbă și o să ai nevoie de cafea nu o sa își mai facă efectul cum trebuie

| Petronela12345689 a răspuns:

15 ani este ok!