| minime3 a întrebat:

De la ce varsta credeti ca ar trebui o femeie sa fie mai eleganta ( sa se imbrace mai elegant, sa poarte perle etc)? Mie de ex nu imi place sa port adidasi, nu pe strada (doar in drumetii de exemplu), faceti la fel? Nu mi se pare o femeie feminina cu adidasi. Voi cum ne perferati domnilor? Iau pulsul laughing)

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din spate sau din fata?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare femeie se îmbracă cum dorește și cum se simte bine. E atât de simplu.

E stupid sa vad la piata sau cumpărături o femeie în rochie de seara...

| J0B0MAT a răspuns:

De la nicio vârstă.
Stilurile astea sunt niște invenții sociale, nu au nicio treabă cu ce înseamnă a fi om, femeie, bărbat.
Fiecare ar trebui să se îmbrace la orice vârstă așa cum se simte el bine, nu pentru a impresiona pe cineva sau a fi între anumite standarde.

| Violleta2022 a răspuns:

De pe la 18 ani, cand termina liceul si incepe cautarea de joburi, iesitul in oras, plimbarile, vizitele cu adultii samd.

Bineinteles ca nu au ce cauta adidasii in tinutele de plimbare, cand mergi la intalnire, intr-o vizita sau la petreceri, baluri, majorate ori nunti.

Adidasii sunt pentru tintutele sport si de recreere; la plimbat in aer liber prin parcuri, paduri, facut cumparaturi la piata sau magazine, facand sport, mergand la tara, la garla, sau in alte locatii unde-i praf mult ori neasfaltat.

Desi se spune ca nu haina face pe om, viata mi-a demosntrat de nenumarate ori ca haina chiar face pe om, mai ales cand se prezinta prima oara undeva si haina aia "vorbeste" despre tine si personalitatea ta.

| LisaJulie a răspuns:

Eleganta poată sa fie și în atitudine sau vorbit, nu neapărat în îmbrăcăminte! Eu port și sandale și rochii! Depinde de gusturile femeii

| MarianWLF a răspuns:

Nu prea ma uit cum se imbraca, mai mult apreciez cand vad o silueta frumoasa indiferent de vestimentatie, asta da dovada ca are grija de ea si tine un stil de viata sanatos, asta e preferinta mea pentru ca fac si mult sport, insa cea mai mare lipsa de feminitate mi se pare atunci cand esti o femeie foarte rece in atingeri, fara afectiune fizica, fara luat in brate, fara saruturi, ma refer in intimitatea noastra nu neaparat in public cu toate ca nu ma deranjeaza, daca esti asa nici nu vorbi cu mine laughing