| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta trebuie sa ne acoperim capul cand intram in biserica?

2 răspunsuri:
| andreeadenisa22 a răspuns:

Cand intri in biserica daca esti baiat, intri cu capul descoperit si daca esti fata poti intra cum vrei.

| xKnDiLy214 a răspuns:

E bine chiar si de la 5-6 ani pentru a face din asta o obisnuinta, dar e bine de pe la 14-15 ani. Si nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca asta inseamna ca mergi la biserica doar de ochii lumii si te intereseaza numai cum arati.
Insa daca nu-l acoperi, macar tine-l legat.winking