| RAY a întrebat:

De multe ori ma intreb ce sa fac sa ma prefac ca cred minciuniile altora sau sa le spun in fata ca mint? voi aveti incredere in cineva?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de minciuni. Ai putea sa pari ca-i crezi dar sa sa-ti mentii propria varianta pentru ca ei oricum cel mai probabil nu vor recunoaste ca au mintit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general chestia asta necesita timp si il irosesti cu o persoana care nu valoreaza nimic. Dar da. poti intra in jocul persoanelor care mint si poti sa le descoperi intentiile, asta facandu-i sa fuga de situatie si realizand totodata faptul ca au mintit si n-au facut bine. Totusi consider ca incredere ti-o acorzi mai intai tie si trebuie sa te astepti la actiuni imprevizibile facute de cei din jur. Eu nu am incredere in nimeni pentru ca oamenii gandesc diferit si reactiile lor sunt diferite in situatii diferite.

| Dendoris a răspuns:

Nu am incredere in nimeni si ca sa te prefaci? Pai le zici mereu DA, pe scurt, ii aprobi in ceea ce zic.