| chiftelutacrocanta a întrebat:

De multe ori un om imi spune ceva dar eu inteleg subintelesul si ma intristez.De exemplu merg musafir la cineva si acel cineva imi spune ca ii este somn,dar eu inteleg subintelesul, el de fapt vrea sa ma goneasca din casa lui pentru ca am stat prea mult si incearca sa ma goneasca spunandu-mi altceva ca sa plec si sa il las in pace.Tu intelegi subintelesul cuvintelor pe care le scot oamenii pe gura?

2 răspunsuri:
| Alexut_Alex_2001 a răspuns:

Câteodată da, dar nu orice propoziție poate fi interpretată, uită-te la mimica feței și la gesturi, poate că așa o să-ți dai seama ce vrea să spună.

| T0T a răspuns:

Poate chiar îi era somn.