cami
| cami a întrebat:

De pe aici, poarta cineva ochelari? nerd
Cred ca de la atata TPU, o s-ajung sa port si eu laughing

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu port, cand citesc si la calculator.

20 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Eu port, din clasa I si acum am 20 de ani tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing tare

Eu de la 5 ani si am 22 happy dar nu mai am borcanele am niste ochelari sucari happy

| hândel a răspuns:

Eu nu am nevoie, inca vad perfect. Regleaza-ti luminuozitatea monitorului in functie de cum tie bine pentru. vedere cand simti ca te dor ochii.

| hândel a răspuns:

Eu nu am nevoie, inca vad perfect. Regleaza-ti luminuozitatea monitorului in functie de cum tie bine ptr. vedere cand simti ca te dor ochii.

| hândel a răspuns:

Eu nu am nevoie, inca vad perfect. Regleaza-ti luminuozitatea monitorului in functie de cum tie bine ptr. vedere cand simti ca te dor ochii.

auran
| auran a răspuns:

Am si eu dar, nu sunt permanenti dar, vorba ta o sa ajung sa port si eu in curand!

| bibitza a răspuns:

Eu ar trebui sa port...am purtat din cls a 4-a pana acum 2 ani cand m-am saturat sa dau atatia banii pe ei ca la 4-5 luni mai dateam 2 mil degeaba...De un an de roaga ai mei sa ma duc la doctor sa imi iau ochelarii dar...la toamna zic big grin

| zu a răspuns:

Si eu port ochelari insa cred ca peste un an 2 nu voi mai avea nevoie de ei

| dulshe a răspuns:

Eu nu port whew!hee hee.
Nu cred ca o sa port vreodataoh go on stau la jumatate de metru de pc si nu-mi fac grijilaughing.

| Mya a răspuns:

Din fericire nu a fost nevoie... dar si eu imi petrec foarte multe ore in fata pc-ului si mama mereu imi atrage atentia spunandu-mi ca pot ajunge sa port...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu port.:p

| ioanaa a răspuns:

Eu port din cand in cand cand citesc, cand stau la calculator si pe strada laughing Sunt pentru distanta happy

| casperboyy a răspuns:

Si eu port. Asta e nu e un capat de tara. Daca stai mult la calculator chit ca stai la 2 m sau la 30 cm mai devreme sau mai tarziu o sa ajungi sa porti.

| Flav a răspuns:

Cred c-o sa-mi iau si eu o pereche; se zice ca cei cu ochelari dau o tenta spre inteligenta; daca nu sunt, macar sa dau impresia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu port...si sper sa nu am nevoie sa port vreodata...nu ca ar fi ceva nasol in a purta ochelari... dar sper totusi sa nu am nevoie de eihappy

| redbull a răspuns:

NU port deocamdata, dar 100% voi purta in viitorul aprpiat deoarece nu vad bine la distanta vad in ceata. sad... sper sa gasesc o pereche de rame care sa mi se potriveasca sa nu arat aiurea ca Jessy in copii de la 402. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, port de la 4 ani, cred...destul de nasolhee hee

| Elly4all a răspuns:

.happy destul de nasol eu port darasta e viata trebuie sa-i port acum cand sunt mica pentru. anul avea lipsuri cand voi creste. oricum nu e asa rau.mai incerc eu sa-i dau eu jos cateodata si imi face mama cu tata capu' calendar:d. da m-am obisnuit...bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu am miopie cu dioptrii -1, 75. dar in mod normal folosesc lentile si ocazional ochelari.

| Andrei_6051 a răspuns:

Eu nu mai port. am renuntat la ochelari dupa cateva zile de exerciti de antrenare a sistemului ocular. cum? aici: http://tinyurl.com/m5rzz9