| anonim_4396 a întrebat:

De saptamana viitoare ma apuc din nou de munca si atunci cand voi termina o sã nenorocesc economia in doua fiindca o sã dau la toti bani inclusiv la fiecard cetatean (bani foarte multi sa poata trai fiecare minim un an de zile fara servici inclusiv plata facturilor) si astfel dacã toata lumea o sã aiba bani nu o sã se mai duca nimeni la servici. Si astfel o sa fie obligati astia sa mareasca salariile, pensiile, tot, dacã nenorocesc economia. Pe baza unui contract bineinteles unde imi dai semnatura ca pentru acei bani nu vei mai lucra nicaieri minim 6 luni. Nu conteaza cate milioane de euro mi-ar trebui dar o sã fac si asta ca m-am saturat ca oamenii sa isi bata joc de alti oameni neajutorati. Am un plan bine pus la punct sa nenorocesc economia.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iar bati campii...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact. Cu economia înghețată căcălău bani o să aibă statul se data la toți.

Auzi, de ce tot bati campii aici când e clar că nu ai nicio cunoștință de economie, de cum sa faci și să conduci o afacere, despre ce înseamnă să muncești sau sa fii productiv in munca. Nu mai bine pui întrebări despre ceva la care te pricepi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da ej dăștept, nu glumă!
Succesuri.

| johnnny123 a răspuns:

Și cât de mare ziceai că e IQ-ul ăla al tău?

| J0B0MAT a răspuns:

Să îmi dai și mie.Un milion măcar.

| Hammurabi a răspuns:

Măi copii, nu mai consumați alcool în exces, chiar dacă au fost sărbători, că uite ce prostii ajungeți să scrieți.

| VoidEternal a răspuns:

De asta nu e bine sa mănânci prea multa salata de boeuf. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Înscrie-te în declic.ro și semnează petițiile privind un salariu minim decent și punt de pensie mai mare. Succes!

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Realizezi ca aceste petitii online nu au aboslut nicio valoare, dar absolut niciuna nu?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Ești patronul vreunei firme și vrei sa sperii lumea? Daca nu au valoare în fața românilor au valoare în fața UE care sunt interesați de nivelul de trai și condiționează subvențiile după acest criteriu. Doresc și abrogarea pensiilor necontributive ( speciale și de serviciu) în funcție de care se va da transa a 3, -a de fonduri europene. Oare chiar așa se vrea că celui ce are sa i se mai dea și pe deasupra iar celui ce are puțin sa i se mai ia ( datorita inflației)?

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Nu, nu sunt patron. Și chiar daca aș fi petițiile făcute online tot nu ar avea valoare juridică. Nici în fața UE nici în fața Romaniei, nici nicăieri.

| AnonymousCadrar a răspuns:

Pe baza unui contract bineinteles unde imi dai semnatura ca pentru acei bani nu vei mai lucra minim 6 luni.