| Pamflezistul a întrebat:

"Decat ministru ca Udrea sa fiu, mai bine o pamflezie vesela sa scriu"... cine vrea sa se destinda in weekend cu o pamflet dedicat demoazelei Lenutza? Click aci: http://www.alinfarcas.ro/2010/02/03/udreacatist-2/ :))

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Pamfletul tau este simpatic si Udrea se vrea sa aiba dreptate ca, ea la turism se pricepe, se plimba pe drumurile noastre, pentru a-si face reclama siesi si la punctele turistice pe care le viziteaza.
Daca este frumoasa, vrea sa ne convinga sa devenim turisti, dar uita ca drumurile noastre sunt zob si-i mai greu de sarit peste gropi. Coafura se strica, se scutura duduia si-i fug cele ganduri la a sa masina, ce trebuie sa stea in service o luna.
Cupoanele de vacanta le-a initiat, dar banii pe ele nu-s, asa ca turismul pe criza se face, cu gandul ce va sa fie, atunci cand banii in buget, o sa mai vie.
Mi-ai adus un zambet citind pamfletul tau si regret ca, nu-s pentru ocuparea portofoliilor de ministri doar pe baza de atasament politic. Dupa mine niste ministri tehnocrati ne-ar ajuta mai mult si am avea mai multe sanse de a stabiliza economia tarii.

1 răspuns:
| Pamflezistul explică:

Erata: cu "un" pamflet big grin