| candycarrie a întrebat:

Dece nu apreciem persoanele care sunt in viata, doar dupa ce mor? adica, ok, nu ma refer neaparat la persoanele de langa noi.ma refer la cazuri gen thinking Michael Jackson.Dece cand era in viata se spuneau chestii nasoale despre el, ca e pedofil, ca e freak, si acum ca a murit, toata lumea ii asculta muzica si se aud numai lucruri bune despre el? Mi se pare cinism.Toata lumea dupa ce moare, se spun chestii gen: "era o persoana buna, frumoasa" desi persoana respectiva nu era vazuta bine cand era in viata.de ce vedem partea buna a oamenilor numai dupa ce nu mai sunt langa noi?(app. faza cu MJ era doar pentru cinici, stiu ca avea anyway foarte multi fani si cand era in viata)

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Stii cum se spune, despre morti - numai de bine!
Astia nu il lasa pe MJ in pace nici mort, nu vedeti ca zic tot felul de baliverne? Deh, presa... publicitatea asta happy.
Toti oamenii sunt cinici si atunci cand moare cineva cu totii ii simtim lipsa si ne dam seama ce am pierdut.

2 răspunsuri:
| Mjdolhfi a răspuns:

Poate dupa ce ii pierdem realizam cat de importante au fost acele fiinte in viata noastra si cat ne lipsesc. E rau ca abia atunci realizam acest lucru si nu mai devreme.

| plinadeviatasidesperanta a răspuns:

Pentru ca niciodata nu realizam ce avem langa noi decat atunci cand pierdem acel lucru. Cei mai multi oameni fac asta, atunci cand avem pe cineva langa noi ii vorbim urat. vorbim urat despre el si nu ne pasa de aceea pers, iar cand aceea persoana numai e langa noi realizam de fapt ceea ce am facut si cat de mult am gresit...atunci ne pare rau dar este prea tarziu pentru asa ceva.Asa este lumea...sad