| adi23it a întrebat:

Dece trebuie sa suferim si sa esim cu coada intre picioare cund facem un lucru bun si cei care fac mereu rau au mereu de castigat?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Uite eu fac un lucru bun acum şi-ţi spun vă se scrie "De ce" şi "ieşim", nici într-un caz "Dece" sau "esim".

| marrr a răspuns:

Pentru ca cin' se-aseamana se-aduna. Sunt tot mai putini cei ce fac bine, iar cei care fac rau au grupurile lor care ii ajuta sa iasa mandri din orice.

| anka a răspuns:

Cei din prima categorie sunt oameni cu bun simt care nu cer laude si premii pentru faptele bune. In schimb cei din a doua categorie sunt oameni fara cei sapte ani de acasa, fara scrupule care pe langa faptul ca fac rau sau isi asuma meritele pentru munca altora se mai si lauda cu asta.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

1.Pentru ca exista asteptari mari dupa ce facem acel lucru pe care noi il consideram bun.
2.Pentru ca ceea ce consideram noi a fi bun, nu este bun intotdeauna.
3.Vino cu un exemplu mai concret, ca mare lucru nu pricepui!

| Andra_7834 a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi lumea nu stie sa aprecieze ce e bun...