| MihailVeteranu a întrebat:

Deci am o relație cu iubita mea de 11 luni, ea are 22 eu având 30, este prima mea relație serioasă.Am mai avut relații la adolescenta doar ca nu am făcut nimic.
Eu fiind plecat in Franța 13 ani și nu am avut nici măcar o sfărâmă de timp pentru o relație cu o fată.Dar virginitatea am pierdut o la 20 ani la bordelurile de prostituate, gen când avem un chef de a face dragoste mergeam acolo.
Iubita nu are rădăcinile din România ea fiind din Finlanda, este in România la facultate.Cu mine și-a pierdut și virginitatea.Acum va urma sa merg la părinții ei sa ma prezinte.
Acum întrebarea este cu ce pot veni? Ca nu o sa merg cu mâna goală,părinții ei nu știu cu ce m-am ocupat,ea știe! Si dacă le spun ca am fost cu treburi neortodoxe aici, nu o sa ma accepte?
Ea ma abordat intr-o cafenealaughing am schimbat numerele etc.
Ea mai vine și la mine acasa. Mâine va veni la mine, ca începe pe 9 facultatea.Ma alinta mereu spunând cât de frumos sunt ca este norocoasa.Ma pune sa dormim si cu catelu in patlaughing
Dar îmi este teama ca părinții ei nu o sa fie de acord, ea spune ca ei știu de relația mea.Dar știți cum sunt ăștia bătrâni te iau la întrebări multe.
Tatal ei este magistrat si maică-sa in avocatura.Deci persoane de o clasa socială înaltă.Va rezista o așa relație?
Este o fată sensibilă,drăgăstoasă, deșteaptă, știe 5 limbi străine,eu fiind opusu,mi-a plăcut sa risc in viața, am fost un haiduc de mic, plecând de acasă de la 18 ani
Ea după ce va termina studiile va pleca la ea in țară, si nu știu ce voi putea face in această privința, sunt multe lucruri complicate…

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun cadou daca nu vrei sa mergi cu mana goala pentru tata sa iei ori un vin bun pana in 100 de lei sau un set de whisky 2-3 pahare de cristal.
https://bohemia-crystal.ro/produs/set-sticla-si-pahare-de-whisky-brittany/
Iar pentru mama ei as sugera un parfum
Insa cel mai bine de ce nu o intrebi pe ea cam ce si-ar dori parintii ei...

| cristimihailov a răspuns:

Boss,

O vrei pe ea sau nu?

Explica-i aceste probleme ei, in mod clar si cautati impreuna o rezolvare.

Cu siguranta ea stie mai multe despre larintii ei decat stim noi.

In plus discuta cu ea si despre viitor, gen ce facem dupa facultate, etc. Poate inveti finlamdeza, te insori cu ea si incepeti in finlanda o noua viata, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| iulia0514 a răspuns:

Mamei ei poți sa îi duci o floare de exemplu orhidee în ghiveci femeile adoră florile și tatălui ei un whisky de calitate nu merge cu parfum alegerea parfumului e ceva intim nu poți sa ști ce îi place la fel și bijuteriile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna destul de naspa situatia, cel mai probabil nu te vor accepta, acum ramane la cum alege ea sa faca, ca parintii ei si sa ia unu cu care nu va fi fericita sau sa faca ca ea si sa fie fericita cu tine.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Da, paharele sunt ok. Vezi si aici: https://cristalbohemia.ro/

| Prazul a răspuns:

Fratiuer, o sa-ti dau un citat al cuiva mai trecut prin viata decat mine (am 38 de ani peste 2 luni).

"O femeie care iubeste face tot pentru barbatul ei!".

Asta inseamna ca daca te iubeste cu adevarat, va ramane alaturi de tine indiferent ce cred parintii ei. Iar serviciul, dupa ce isi termina facultatea, isi poate gasi in orice oras esti tu.

Tine minte : faptele conteaza nu vorbele. La vorbe mieroase toti suntem buni. Si cand vine momentul sa isi dovedeasca iubirea fata de tine, adica fix momentele de genul asta cand trebuie sa aleaga, multe clacheaza si asa zisa "iubire" care era dispare.

Ti-a vorbit de viitor? Ce veti face dupa ce termina facultatea? Cand esti in impas se ofera cu o solutie? Ti-a vorbit macar cu subinteles de casatorie? De locuit impreuna?

Daca nu ti-a vorbit, fratiuer, traiesti intr-un vis irealizabil si e pacat de tine. Dar si daca ti-a vorbit nu inseamna ca e adevarat. Multe vorbesc despre astfel de lucruri doar ca sa te faca sa crezi ca are ganduri serioase cu tine.

In realitate poate urmareste sa vada daca obtii in timp un statut mai mare, daca te realizezi, daca reusesti sa faci niste venituri mai mari, asa ca pana se convinge care e treaba cu tine te ia cu dragalasenii ca esti frumos, ca te adora ca vrea sa aiba un viitor cu tine.

Faptul ca isi deschide picioarele pentru tine nu are de-a face cu sentimentele ei pentru tine. Toate le deschid, se cheama "sex" si e o situatie win-win. Ai face o eroare imensa sa crezi ca daca ti-a oferit acces acolo inseamna ca are ganduri serioase cu tine.

Femeile pana in 30 de ani in general nu sunt prea "coapte" la minte. Nu o spun eu, o spune statistica.

Foarte multe cupluri se formeaza la presiunea sociala, ca "asa trebuie" iar deznodamantul este arhicunoscut : puzderie de divorturi.

Raman singure si cu copii la varste tinere, apoi trebuie sa aiba noroc cu carul sa gaseaca un barbat care sa o accepte cu copil.

Ca barbat, e mai usor pentru tine din punctul asta de vedere, dar ce garantie ai ca nu o sa ii impuie capul la copil cu prostii facandu-l sa te urasca in timp?

De aceea trebuie sa judeci la rece, e vorba de tine, viitorul tau, pune-te pe tine pe primul loc totdeauna, daca persoana pe care o iubesti e importanta, tu nu esti important? Tu esti mai important ca ea!

Sa tii minte! Mai important esti TU decat oricine pe lumea asta! Si esti direct raspunzator de fericirea ta, sanatatea ta, bunastarea ta.

Cea mai longeviva "iubire" are maxim 4 ani. Asta inseamna ca atractia aia pe care tu o chemi "iubire" dupa maxim 4 ani se duce. Apare monotonia si o vezi ca pe o prietena mai degraba, decat ca pe o iubita. Te-ai gandit la lucrul asta? Cand te vei plictisi si va aparea rutina intre voi, ce vei face?

Sa-ti spun eu? Vei merge la alta. La amante. Si ea va afla, si apoi certuri si galceava. Poate veti face compromisuri sa ramaneti impreuna sa nu rupeti familia, de dragul copilului, si de gura lumii, dar ce viata vei trai?

Degeaba crezi ca sunt atatea bancuri despre neveste?

Viitoarea ta nevasta sa o alegi ca fiind versiunea ta dar genul feminin. Asta inseamna ca trebuie sa te vada ca pe ea insasi, sa se gandeasca la binele tau ca la ea insasi.

Nu degeaba se spune ca barbatii cauta inconstient in viitoarea nevasta o "mama" iar femeile un "tata".

Gandeste bine! Altfel o sa-ti regreti cu amar deciziile negandite!