| Andruza a întrebat:

Deci azi am avut 2 ore de matematică.
În prima oră am dat tezaaoh go on, iar în a 2 ni le-a corectatstraight face
S-a luat aproape numai 3straight face
Problema ar fi așastraight face
1-Sunt intr-a 8 și ca să intru la un liceu bun cât conteză tezele?
2-Ce pot să fac ca să repar această notastraight face (*** de notă) ținând cont că profesorul a dat la câțiva copii note de 10 deoarece sunt la el la pregătireeebatting eyelashes >:"!
Help me please:-s!
>big grin

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Eu nu cred chestia cu pregatirea! Nota la teza nu are nici o relevanta la admiterea la liceu, ea insa arata cat de bine stii subiectele acelea. Concluzia? Lasa TPU-ul deoparte si pune-te cu burta pe invatat! Mai putina dragoste, mai putine distractii, mai multa seriozitate! Asculta-ti parintii, nu asa zisele prietene, care stau bine la capitolul dragoste. Ca sa reusesti sa recuperezi tot ce-ai pierdut, iti trebuie multe ore de munca.Asa-i in viata, trebuie sa platesti tributul!

| ATHOS a răspuns:

Sa te pregatesti in fiecare zi in mod corespunzator la toate materiile.
Bafta!

| Andruza explică:

Oricum contează teza sau nu?straight face