| pumpkinky a întrebat:

Deci eu sunt angajata momentan la o firma cu program de 8 ore, programul mi-l fac cum vreau eu 6-14 sau 14-22 Asta inseamna ca as putea sa mai imi iau un job la 4 ore, trebuie sa ii spun si noului angajator ca eu deja sunt angajata? Atata timp cat noul angajator imi da posibilitatea de a alege singura programul meu si nu interfereaza cu jobul celalalt, nu cred ca as avea de ce sa ii spun ca eu mai am un job de 8 ore. Oricum LEGAL pe piata muncii ai dreptul la 12h de munca.
Deci voi cum ziceti sa fac? Sa ii spun noului angajator ca eu sunt deja angajata sau nu?

Răspuns Apreciat de Editori
| MarianWLF a răspuns:

Nu e neaparat sa ii spui, in codul muncii spune clar ca e legal sa muncesti in 2 locuri diferite in acelasi timp, cu carte de munca. Nu te deranja sa ii spui, daca tu crezi ca faci fata la doua locuri de munca simultan, da-i bataie, bine ar fi sa nu stie nici unul din cei 2 angajatori sau daca vor sti, sa ii asiguri ca performantele tale la locul de munca vor ramane la fel si sa iti ofere sansa sa le dovedesti ca asa va fi. Desigur, tu la randul tau trebuie sa te tii tare pe pozitii, sa nu iti scada nivelul productivitatii din cauza oboselii.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e necesar. Macar ai gasit ceva unde scoti bani

| RAY a răspuns:

Ba da i spui adevarul, asa te va intelege ca doar 4 ore poti, dar poti sa lucrezi 12 ore pe zi? nu e cam mult?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Depinde măi și ce lucrează. Dacă, sa zicem, în alea 8 ore e secretara, îți dai seama ca nu face vreun efort ca sa nu poată lucra încă 4.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Asa e tarancuta, dar crezi ca e, eu nu prea cred

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ma refer strict la conținutul întrebării, nu și la veridicitatea ei.