| Teddy12 a întrebat:

Deci,in primul rand "Buna seara!"Vreau sa va zic ca s-ar putea ca maine sa-l vad pe baiatul pe care il plac.El fiind de dupa-amiaza si mai mare ca mine. Vreau sa ii sar in ochi intr-un fel sau altul dar nu stiu cum...eu sunt o fire mai timida cu persoanele pe care nu le cunosc, dar deloc cu cei pe care-i cunosc.Asa...deci el o sa aiba ora la clasa alaturata si o sa-l vad numai in pauza cand iese pe hol.Mentionez ca luni o sa fiu de serviciu si ei o sa aiba ora dupa mine in clasa mea, si fiind de serviciu va dati seama ca o sa ies ultima din clasa deoarece trebuie sa strang creta etc.Deci,ceva sfaturi?! Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa ai ocazia sa vorbesti cu el[luni], intreaba-l orice iti vine in minte

| Dariusuu a răspuns:

Intreabă-l ceva legat de școală, așa vei incepe o conversație cu el.

Nu ști unde se va ajunge, lasă timiditatea acasă.

Ai grijă de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Păi luni când el o să fie de serviciu, vorbeşte deschis cu el, îl întrebi diverse lucruri, vezi ce şi cum, nu trebuie să fi timidă.
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Daca n-ai mai vorbit niciodata cu el nu-l poti intreba chiar orice. Incearca sa-i atragi atentia in alt mod. Spre exemplu, daca tot esti de serviciu, intreaba-l ceva, prefa-te ca ai nevoie de ajutor si astfel o sa te ajute si poti intra intr-o conversatie cu el!winking