| anonim_4396 a întrebat:

Deci mă duc ieri cu gândul să donez sange pentru a face un bine. Obisnuiesc să fac chestia asta o dată la 3 luni. Zis și făcut, știind de ultima dată când am asteptat o ora pentru că dupa 12 se poate dona, mă duc pe la 12:30 și ce să vezi..inchis. Deci sâmbătă și duminica inchis. Mi-ar fi fost mai ușor să donez in weekend pentru că am liber de la muncă. Zic asta e, este inchis, mă duc azi (luni).
Știind că e dupa 12 ajung acolo pe la 12:15..de data asta noroc. Era deschis.
Intru spun sărmana vreau și eu să donez sânge. Cu greață îmi spune că sânge se donează până la ora 11. Deci doar de la 8 la 11 poti dona.
In concluzie dacă vrei sa faci un bine, nu poți. Nici la muncă unde muncesc eu nu e un asa program.
Ultima oara cand am donat vai dar băiatul sa vii cat de des poti ca sa donezi pentru că vezi tu, e nevoie mare si nu prea donează lumea.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci doar de la 8 la 11 poti dona.
Am donat sânge cam de 70 de ori.
Astfel am aflat.
Sângele donat are un circuit în zilele de donare. Astfel se donează între 8 și 11 strict, căci pe urmă este preluat, procesat, distribuit.Din cauza asta nu se poate dona la orice oră. Dacă vrei să fii donator, trebuie să înțelegi și să accepți aceste reguli.
Nici la muncă unde muncesc eu nu e un asa program.
Nu este, căci cele două activități sunt complet diferite ca scop.

| Andrei200202 a răspuns (pentru sadrian46):

Am donat si la 13 ODATA.

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei200202):

O dată.

| 1997onur a răspuns (pentru Andrei200202):

Cum adică 13 odată._. Cât sânge ai in tine

sunt confuz _-_

| Andrei200202 a răspuns (pentru 1997onur):

La ora 13.

| 1997onur a răspuns (pentru Andrei200202):

Bun pe asta am inteles-o

| J0B0MAT a răspuns:

Mda, așa e lume asa. Când vrei să faci un bine te lovești de tot felul de piedici ale sistemului de mai bine stăteai acasă.
Măcar știi de acum încolo Foarte frumos gestul și meriți tot respectul!

| 1997onur a răspuns:

Respect cu adevărat