| NewMechaa2001 a întrebat:

Deci sa incep asa, am un prieten ( are 21 de ani ) care acum' 1 an de zile a aflat ca prietena lui ( 24 de ani) e femeia unui proxenet, adica mai pe scurt o face cu altii pentru bani!
El e disperat, nu mai stie ce sa mai faca, bea, fumeaza, se drogheaza in fiecare seara, a avut foarte multi bani in banca si acum nu mai are nici jumatate din cat a avut, incerc sa il consolez sa ii spun ca nu e bine ceea ce face, insa de fiecare data plange si imi spune cat de mult o iubeste, ca ar face orice pentru ea, mi-a zis o data ca s-ar lasa mancat de caini pentru fata astastraight face
Ca nu o poate uita nici cum, in fiecare seara merge la tarfe si plateste tarfele sa o faca cu el.
nu stiu ce sa fac sa isi revina, si-a intrerupt si facultatea de 9 luni nu mai umbla.straight face
imi e cel mai bun prieten si nu ma lasa inima sa il las sa piarda tot ce are!
Aveti vreo metoda cum sa il fac sa isi revina? l-am dus departe de casa ( Germania stateam cu el) acum sunt in Anglia cu el si tot nu se poate opri!sad
va roog mult, am vorbit si cu parintii lui si ei sunt foarte tristi si incearca din rasputeri sa vorbeasca cu el si ma suna in fiecare zi sa ma intrebe de el! si el pur si simplu nu o poate uita, o iubeste din toata inima!straight face
Multumesc mult!crying

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Orice om are dreptul la o schimbare in viate lui.Cunosc o situatie despre care majoritatea ar spune ca nu ar proceda asa.Un prieten care considera ca nu are timp pentru o relatie serioasa,mai frecventa asemenea fete.Pur si simplu s-a,,lipit,, de una si el, care se considera prea ocupat sa se implice intr-o relatie, a inceput sa-si faca timp si sa se implice intr-o relatie tocmai cu una din fetele,, de consum,,. Acum vreo 4 ani, si-a vandut masina, apartamentul si o casa lasata de o bunica si a plecat cu fata in Canada. Dupa 3 ani de la plecarea lor, mi-a trimis fotografii cu ei si o frumusete de baietel, pentru ca s-au casatorit si au intemeiat o familie. Daca prietenul tau n-o poate uita, cei care-l iubiti ajutati-l sa plece cu ea departe de cei care-i cunosc si sa inceapa o viata noua.Numai trebuie sa aiba discernamantul necesar unei asemenea alegeri.Pa.

| NewMechaa2001 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Eee, nu-l las eu sa se cupleze cu asa ceva. Multumesc oricum!
Am sa incerc sa il scot prin oras si sa il duc la fete serioase, poate intalneste vreo fata frumoasa, placuta, si sincera!

Alte raspunsuri!? mai ajutatoare?

2 răspunsuri:
| aFurisit a răspuns:

Sa-si mai bage &%$# in ea!