| ASTU a întrebat:

Deci sunt desenator pe stanga,dar uni spun ca sunt mai buni ce pe dreapta, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| SmokeyEye a răspuns:

Notitele personale ale lui Leonardo Da Vinci, stangaci celebru, au fost scrise de la dreapta la stanga, iar cei care doreau sa le citeasca erau nevoiti sa citeasca cu ajutorul unei oglinzi. Tot despre Leonardo da Vinci se spune ca era de o dexteritate iesita din comun, putand sa scrie cu o mana si sa picteze cu cealalta in acelasi timp.
Eu zic ca era un "desenator pe stanga" destul de bun, si i-am vazut lucrarile in de-aproape.
Si eu sunt ambidextra,scriu cu dreapta- din obisnuinta,si desenez cu stanga,mai frumos decat o fac altii, cu dreapta. Daca stii sa desenezi,si daca iti pierzi mainile,iei creionul in gura sau intre degetele de la picioare si tot faci un portret. Talentul vine din cap, nu din degete. E adevarat, capeti dexteritate, prin exercitiu, dar nu poti spune ca sunt mai buni dreptacii, sunt doar mai multi.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu conteaza asta. Daca ai talent poti desena si cu piciorul. Uite aici un articol despre un baiat care merita tot respectul:http://adevarul.ro/......index.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aiureli! Nu contează asta!
Dacă ai talent, poţi desena şi cu piciorul!
Te pup!

| vartolome1 a răspuns:

Aberatii! Talentul conteaza cel mai mult. Ai auzit de Grigorie Juravlev? Daca nu, cauta pe net si vezi cine a fost!