| Kyky a întrebat:

Descrie locul de vis in care ti-ai dori sa-ti petreci vacanta/concediul. De ce? happy

23 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Mie imi plac orasele vechi, cu arhitectura deosebita, cu parcuri. Sa le pot parcurge cu rucsacul in spate. Nu mi-ar placea sa merg pe o insula luxoasa si sa stau la soare si in apa toata ziua; ma plictisesc repede.

lolita
| lolita a răspuns:

Pe o insula pustie, unde sa fim doar noi doi, fara telefoane(doar unul in caz de urgenta) fara tehnologie, fara haine laughing. Exista o insula(nu va spun unde ca nu vreau sa-mi furati ideea) big grin cu tot ce am zis eu mai inainte, costa 3.000 euro saptamana, nu este nimeni acolo, te duc cu elicopterul si te iau cand ti se termina timpul, de vis ca Adam si Evalaughing, acolo vreau sa-mi petrec luna de miere.

daniela
| daniela a răspuns:

Pai acum visez la Roma un oras plin de istorie si religie. Sper ca sa reusesc in toamna sa ajung acolo cu voia lui Dumnezeu.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Oriunde, pe Coasta de Azur.

| Ben. a răspuns:

Cuba.sa vad comunismul cu ochii unui turist occidental.

| tukhey23 a răspuns:

Inidia.De ce? Pt. ca am auzit, acolo ai ce face si nu te plictisesti.Am vazut si multe spoturi despre india si m-am indragostit de tara astahee hee. Dar singur nu e marfa, cine se ofera sa vina cu mine?

| tukhey23 a răspuns:

Kyky:eu presupun ''ca am vizitat'' europa pe harta.La salariul meu, de 40 de lei. pot sa vad doar orasul meu in tur complet, fiind ghid eu... asa ca visez la india.Vad ca toata lumea zice:caraibe, hawai... raihee hee, dar cu ce bani ajung acolo? la ce salarii mari avem in romania, e bine ca visam.
tu, draga mea kyky, in ce loc de vis(suna straniu) ai vrea sa stai toata vara, sa lenevesti cu la burta la soare, si de ce!

| tukhey23 a răspuns:

Kyky:am vrut sa zic... ceva, dar lasa. Sper sa ajungi acolo, cum sper eu sa ajung pe luna(la propiu)laughing). Cu drag si respect tukhey23!

| Kyky explică:

@tukhey23, e interesanta cultura lor happy As vrea si eu sa ajung pe acolo candva... in viitorul indepartathee hee
Deocamdata visez la un tur prin marile capitale ale Europei happy

| Kyky explică:

Tukhey23, locul de vis in care mi-ar placea sa-mi petrec vacanta ar fi... thinking cam oriunde e soare si apa, nu-mi pasa. fie la munte sau la mare tongue

| Kyky explică:

@dreamerlainen, chiar vrei sa te insori asa de tanar? laughing

| dreamerlainen a răspuns:

Vegas baby, Vegas! happy

Sa stau dimineata la piscina hotelului cu un cocktail in mana, sa ma plimb apoi toata dupa-amiaza prin magazine, seara sa o petrec in cazino, iar noaptea sa ma pierd prin cluburi.
Si... cine stie, dimineata poate ma trezesc cu nevasta happy

| dreamerlainen a răspuns:

@kyky Nu, dar la un mariaj de Vegas m-as baga.

| Crisu_8081 a răspuns:

Vreau sa ma duc in Croatia... dar nu neaparat in faimosa locatie numita dupa organul genital masculin...pentru ca acolo nu este aglomerata plaja, vreau sa ma bronzez sanatos, apa este ft curata, am auzit ca mancarea este delicioasa, iar serviciile ireprosabile.

| Wtf9000 a răspuns:

La fel, Caraibe. Odata si odata tot ajung pe acolo. Nu e chiar atat de scump incat sa nu-mi permit sa merg macar o data. big grin

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Mi-as dori un concediu de vis in Grecia, este o tara superba. Un concediu de cel putin 5 stele, cu servire in camera de hotel, ehee, gata cu visul...la treaba.

| Bianca26bb a răspuns:

As vrea sa merg la o insula exotica. Si : Hawai! Ar fi un concediu\luna de miere nemai pomenit love struck love struck

| Encore a răspuns:

Pai la spitalu 9 laughing
Glumeam tongue

Cred ca in Ibita :X

| eva_2950 a răspuns:

La Balea Lac pentru.este o zona superba... pot zice ca este una dintre cele mai frumoase locuri unde am fost vreodata si am fost in foarte multe locuri.
Oare cum este atunci cand in Buc sunt 40 de grade... iar acolo sunt 10 grade, unde si unde mici petice de zapada.pe versantii muntelui mii si mii de floricele... ce mai... este ceva mirific!
Asa ca nu este an in care sa ma duc macar odata la Balea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caraibe...pana la urma tot ajung eu acolo...mare,liniste,oameni fericiti...vaiiiiiiii mai bine nu mai zic ca imi fac ciuda si nu mai pot lucra azihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si Psiholoaga imi place cu rucsacul in circa sa colind orase vechi si in rucsac sa am pizze, bigmaci, cirnatzi, salamuri, pastrame alea alea si bere cit cuprinde big grin Da imi place sa si trindavesc pe plaja la soare si sa ma balacesc in valuri laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O saptamana la o pensiune din Transfagarasanhappy, nu are rost sa imi doresc sa visez aiurea, dar totusi as alege Canada ca si vis neamplinit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolita nu vrei sa fii cu mine pe insula aia? rolling on the floor