| KellyGreen a întrebat:

Descrie-ti vacanta! Cea mai frumoasa descriere primeste

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Hmm. cea mai frumoasas vacanta.
a fost acum 2 ani cand am fost la bunicii mei din jud caras severin.[pe atunci traia si bunicasad] ce imi facea toate poftele.in fiecare dimineata imi facea cate ceva bun.: gris cu lapte, orez cu lapte, budinca, banane cu budinca etc =p~
apoi.toata ziulica ma plimbam, mergeam dupa flori, ascultam muzica faceam tot felul de nebunii cu verisorii mei. avand in vedere ca buncii stau la poalele muntilor Poiana Ruscai, am mers dupa afine.trezirea de dimineata de la 4, cand ceasul suna interminabil de se trezea toata casa numai eu nu laughing. apoi. drumul lung de 4-5 km pe jos prin padure, iarba pana la brau si gandaceeei:X cu telu in mana si muzica tare.sa auda toata lumea[ nu ca am fi fost coca-pitzilaughing] pe munte, nebuneli laughing glume.baiatie cu afine, chiar si cu apa de baut, care era cam la 1km de locul in care erau afinele.[apoi induram sete:-s]. la intoarcerea acasa cu galetile pline, trante si cazaturi prin apa doamne fereste laughing ajungeam cu dintii negribig grin cu mainile nu mai zic. din cauza afinelor.in rest, in fiecare seara ieseam la coltul casei cu cate 3 pungi de seminte negre si matura dupa noi, ca ne era lene sa strangem cojile in pungi si da`i pe jos. [la final tot eu le adunamstraight face desi contribuiau toti la cloncanitul semintelorlaughing]. povesti interminabile, glume pe seama fiecaruia, amintiri, cantece, jocuri etc. in fiecare an imi place sa petrec vacanta acolo, pentru ca e cel mai frumos si linistitor loc din lume, cel putin pentru mine. big grin

sper ca nu v-a plictisit povestea meatongue big grin

5 răspunsuri:
| KellyGreen explică:

Nu berta in nici un caz creau doar sa vad cum va simtiti voi in vacanta

| BabalGam a răspuns:

In grecia. eream la mare pe nisipul fierbinte. cea mai frumoasa vacanta petrecuta cu parintii mei. ce pot sa spun ----- vacanta -fara teme, fara lectii, fara scris si invatat; o vacanta placuta si linistita.

sper sa ai si tu o asemenea vacanta:

primesc fundita big grinbig grinbig grinbig grin?

| Yollanda;x a răspuns:

Vreau sa vad soarele strecurandu-se printre munti, vreau sa aud muzica vantului de pe culmi, sa ma ridic in varul picioarelor si sa simt ca mana mea intinsa ar putea atinge bolta fara seaman de albastra, e de ajuns sa merg in jud. Arges si sa urc in M-tii Fagaras.:X Vreau sa vad o biserica uimitor de frumoasa Curtea de Arges.:X La Sinaia voi vedea castelul Peles, podoaba uimitoare de o maretie cum nici prin basme nu s-a pomenit.:X La Humulesti ma voi scalda in Ozana cea limpede si imi voi aminti de Ion Creanga. big grin:X:X La Cozia voi asculta murmurul Oltului si imi voi aminti de Mircea cel Batran.big grin Voi vizita marele ochi albastru numit Marea Neagra.:XCe bine e sa te plimbi noaptea pe malul lacului! Totul e atat de schimbat si parca mai trist...sad Cateodata am impresia ca sunt doar eu cu gandurile mele intr-o trista solitudine.Ma indeamna la visare... o fericire care, cu siguranta, n-as vrea sa se termine niciodata. E asa de bine!big grinbig grinbig grin
O sa ma incante imaginea albastra a Voronetului sau cea fumurie a castelului de la Bran. Delta este lumea vie, lumea pasarilor de tot felul, a stufului si papurei. Dunarea batrana de mii de ani saruta poalele Romaniei.:X:X

O vacanta placuta si numai bine iti doresc!:X

| Berta a răspuns:

De ce, iti trebuie la scoala?

| Berta a răspuns:

Atunci scuza-ma daca te-am deranjat.